“Benimle sosyal medyadan iletişime geçtiler”

İtalya’nın Reale Mutua Fenera Chieri takımına transfer olan 2001 doğumlu pasör çaprazı Yağmur Karaoğlu yeni takımını ve İtalya’daki yeni hayatını Voleybolunsesi.com’a anlattı.

Chieri takımına nasıl transfer olduğundan bahseden Yağmur, “Benimle sosyal medya üzerinden iletişime geçtiler, ben de kabul ettim. Kabul etmemin en büyük nedenlerinden biri de kendime çok şeyler katıp farklı bir tecrübe edinmekti” dedi.

İtalya ve Türkiye’deki voleybol anlayışı ile ilgili konuşan oyuncu, “İki ülke arasında voleybol anlayışı arasında çok büyük farklılıklar yok. Antrenmanlarda teknik olarak farklılıklar olabiliyor ama büyük farklar olduğunu söyleyemem. Antrenmanlarımız da yoğun ve bir o kadar tempolu geçiyor” açıklamasını yaptı.

“Ebrar ile birbirimize çok yardımcı oluyoruz”

İtalya’daki yeni hayatıyla ilgili ise Yağmur, “Takıma ve takım arkadaşlarıma çok alıştım, hepsi çok sıcak kanlılar. Vaktim oldukça İtalya’yı gezmeye çalışıyorum. Şu ana kadar Torino ve Venedik’i gezebildim. Gezmek istediğim çok yer var fırsatım oldukça gideceğim. Ebrar ile birbirimize çok yardımcı oluyoruz. Aramızda 1.5 saat yol var ama boş olduğumuz zamanlarda görüşüyoruz hatta beraber geziyoruz” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.