Bir ödül de Süleyman Kalkan’dan

Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, dünya şampiyonu olan Yıldız Kız Milli Takımı’na birer tam altın hediye etti.

Türkiye Voleybol Federasyonuna (TVF) ait Volley Otel’de gerçekleştirilen ödül törenine Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık ve Yıldız Milli Takım kadrosu katıldı.

Kalkan, burada yaptığı konuşmada, ’’Bu takıma sponsor olurken ne kadar doğru bir karar verdiğimiz bugün ortaya çıkıyor’’ dedi. Vakıfbank olarak voleybola gönül verdiklerini ve bu branşa olan desteklerinin 25 yıldır kesintisiz devam ettiğini kaydeden Kalkan, ’’Son 2 yıldır federasyonunuzun başlattığı bir çalışmayla Bayan Milli Takımlar’ın ana sponsoru olmaya karar vermiştik. Ne kadar doğru bir karar verdiğimiz bugün ortaya çıkıyor’’ dedi.

Sponsorluklarının Yıldız Milli Takım’a çok da uğurlu geldiğini kaydeden Kalkan, ’’Önce Avrupa, arkasından Dünya Şampiyonu oldular. Hepsini tek tek tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Türkiye’de voleybolun gerçekten farklı bir ivme kazandığını görüyoruz. Bunda federasyon olarak sizin ve ekibinizin büyük katkıları olduğunu düşünüyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum. Vakıfbank olarak yanınızdayız. Bundan sonra da sizleri desteklemeye devam edeceğiz’’ diye konuştu.

TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık ise Yıldız Milli Takım oyuncularının azmedip inanarak 2 yıl önce verdikleri sözü tuttuklarını söyledi. Oyunculara, antrenörlere, aileler ve sporcuların kulüplerine teşekkür eden Karabıyık, ’’Bu arada bir de bizim gibi onlara güvenen ve onları destekleyen, onların da formalarında gururla taşıdığı bir marka var: Vakıfbank. Yıldız Milli Takım’a ve 25 yılı aşkın süredir istikrarla voleybola verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bizimle birlikte olmanız bizim için yeterli ama bu armağandan dolayı kızlarımız adına tekrar teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin 2020 Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapmak için adaylığını açıkladığını kaydeden Karabıyık, ’’İşte size 2020’nin A Milli Takım’ı. 2020 Olimpiyatlarında ülkemizde bir madalya daha hediye edecekler Türk milletine’’ dedi.

Karabıyık, turnuvanın başından beri Çin ile final oynayacaklarını bildiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:
’’Bu bilgelik anlamında değil, turnuvanın genel yapısına baktığımızda bu duyguyu taşıyorduk. Tüm takım aynı fikirdeydik. Sırbistan maçı sonrası Şahin hocanın doğum gününü kutlarken kızlar bana (başkanım sen rahat ol, biz bu işi 3-0 halledeceğiz) dediler. Ben de buna inanıyordum ama onları biraz tetikte tutmak lazımdı. (Oynanmayan maç peşinen alınmaz) diyerek onları biraz endişeye sevk etmeye çalıştım.’’

Çin karşısında oynanan final maçının beklentilerinin çok üzerinde olduğunu ifade eden Karabıyık, sözlerini şu şekilde tamamladı:
’’Ben sahada yıldızları mı izliyorum, A takımı mı izliyorum gerçekten bilemedim ve hayretler içinde kaldım. Neredeyse hiç hata yapmadan bir makine gibi çalıştılar. Bütün oyuncular görevini tam anlamıyla yaptı. Zaman zaman gözlerimiz doldu ağladık. İnancın gerçekleştiğini görmek büyük bir mutluluk.’’

 


Haberi Paylaş