Biraz geç bir tebrik yazısı

2005 yılında gelen Top Teams kupasına bir yenisi mi ekleniyor acaba…
15-16 Mart’ta bu sorunun cevabını hep beraber alacağız.

Bursa seyircisi yıllardır takımlarımıza uğur getirdi. Milli maçlarda, kulüplerimizin Avrupa kupası maçlarında. Açıkcası şanslılar bir çok da kupa gördüler. Bir yenisini görmek için 15 Mart’ta Atatürk Spor Salonu’na koşacaklarına gönülden inanıyorum. Vakıfbank Güneş Sigorta’ta inanmış olalıki bu önemli organizasyonu Bursa’ya aldı. Takıma tam destekle iş sahadaki oyunculara düşüyor.

Takımımız Vakıfbank Güneş Sigorta ikinci turdan başladığı kupa yolculuğunda ilk olarak Macaristan’ın Nyiregyhaza ardından da Belçika’nın Gent Dames takımını yenerek 4. tura yükseldi. Bu turda Fransa’nın Beziers takımını saf dışı bırakan Vakıfbank Güneş Sigorta final four öncesi Romanya’nın Dinamo Bükreş takımını eleyerek dörtlü finale adını yazdırdı. Vakıfbank Güneş Sigorta’nın oynadığı en güçlü rakipti Dinamo Bükreş ve ekibimiz rakibine tek set vererek turu atlamayı başarmıştı.

Finaldeki değer rakiplerimize baktığımızda İtalya’nın Infoplus Minetti Imola takımı ikinci turu bay geçtikten sonra sırasıyla Portekiz’in Albi, Polonya’nın Musznianka ve Yunanistan’ın Riraeus takımlarını elerken, Almanya’nın Dresdner takımı Sırp Beograd’ı, İspanyol Burgas’ı Yunan Panathinaikos Athens’i ve Las Palmas’ı saf dışı bıraktı. 

Romanya temsilcisi Stiinta Bacau ise Kıbrıs’ın Famagusta takımını, İsviçre’nin Montegnas takımını eledikten sonra Slovakya’nın Moribor ve ardından da kendi ülkesinden Neamt’i eleyerek final four’a kaldı.

Avrupa’nın en güçlü takımlarının Şampiyonlar Ligi’nde yer aldıklarını düşünürsek Challenge Kupası’nda çok da güçlü takımlarla mücadele etmeyeceğiz. Bu da bu sene iyi bir kadro kuran takımımızın şansını bana göre arttırıyor. Yine de Alman ekolu ile İtalya Ligi’nin dillere destan ’sertliği’ ekibimizin dikkatli olması gerektiğini hatırlatıyor bana. Her ne kadar dünyanın sayılı takımları olmasa da rakibimiz, Challenge kupasında birçok rakibi geçerek kupada ilk 4’e kaldılar ve 4 takımda şampiyonluk için sahada yer alacak.

Vakıfbank Güneş Sigorta geçen seneye göre çok daha güçlü bir kadro kurdu. Pasör Arzu’nun varlığıyla daha güvenli oynuyorlar. Lehtonen gibi Roll gibi çok önemli hücum oyuncularına sahip. Bir de bunlara Milli takımda kendini bulan ve Milli forma altındaki güzel oyununu kulübüne de yansıtan Gözde var. Orta oyuncuya gelince Aysun’un varlığını kimse inkar edemez. Bence şampiyonluğun kilit ismi Aysun olacak. Arzu ile sahada pas konusunda sorun yaşamazsa tek ayak hücumlarıyla Vakıfbank’ın sıkıştığı noktalarda kurtarıcı olacaktır. Yeni transfer Vardez’in de takıma uyumu her geçen gün artıyor. Etkili servisleriyle rakiplerimizin dengesini bozacak diye düşünüyorum. Şimdilik saha ve seyirci avantajını da hesaba katarsak ibre Vakıfbank Güneş Sigorta’da yana gözüküyor. 

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.