Boğazın İncileri’nden bir galibiyet daha

TVF Bayanlar Voleybol 3.Liginde UPSBeykoz Belediyespor voleybol müsabakası müthiş bir çekişmeye sahne oldu. Lojistik-Kargo Sektörünün markalaşmış bir isminin kulübü ile karşılaşan Boğazın İncileri, karşısında umulmadık dirençte bir ekip bulunca maçın bazı anlarında zor anlar yaşadı. UPS oyuncuları müsabakaya Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının yıl dönümünde ana pankart ve ısınma bölümlerinde onun fotoğrafının yer aldığı tişörtler ile çıktı.

UPS Spor Salonunda coşkulu bir seyirci önünde salona iddialı çıkan ev sahibi takımda, taraftarlar Belediyespor ataklarında konsantre kaybı yaşatmak için vuüzela seslerini salonda yankılattı. İlk iki setteki müthiş heyecanlı anların ardından 3.sete rahat çıkan Boğazın İncileri rakibinin de konsantre kaybı yaşamaya başlaması ile zorlanmadan seti alıp salondan 3-0’lık galibiyet ile ayrılmasını bildi.

Maçta ilk sayı Belediyespor’dan geldi. Daha sonra 1-1 eşitlenen oyunda Boğazın İncileri Mihrican ve Duygu ile gelen sayılar ile 4-1 üstünlük yakalasa da ev sahibi ekip Boğazın İncilerinin hatalı servis ve blok autları ile önce eşitliği sonra tek sayılık farkı yakaladı. Duygu ve Sinem Baş ile bulduğu sayılar ile yeniden öne geçen İnciler ilk teknik molaya 8-7 üstün girdi. Sinem Baş ile sayılar bulmaya devam eden Belediyespor 3 sayılık bir avantaj yakalasa da kendi kişisel hatalarından dolayı 13-13 ile yaşanan eşitliğe engel olamadı. Ev sahibi ekip Deniz Mergen ile direnç göstermeye başlarken ikinci teknik molaya 16-14 önde girecekleri Duygu’nun fileye teması ile bulup moral kazandı. Son bölümde devreye Büşra Sarısoy’un da devreye girmesi ile oyunda yeniden hakimiyeti ele alma düşüncesindeki Beykoz rakip takımın etkili smaçlarının blok autla neticelenmeleri ile sayılar kaybetti. 19-17’lik UPS üstünlüğünün ardından Sinem Ayşe’nin son derece rakibi donduran bir top bırakışı ve Kaptan Sevinç’in sayıları ile oyunda dengeyi kurdu. 20-20 ve 23-23 ile heyecanlı bir seyre bürünen oyunda son ataklardan sayılar ile ayrılan Beykoz Belediyespor seti 25-23 ile kazanmasını bildi.

Maçın ikinci seti tribünleri hop oturup hop kaldıran derecede müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Boğazın İncileri ilk sayıyı Kaptan Sevinç’in etkili servisi ile bulduktan sonra UPS Takımı Deniz Mergen’in etkili smacının bloktan auta çıkması ile, ardından antene temas ile gelen sayılar ile 2-1 önce geçti. Bat ve Şevval ile gelen sayılar ile bir anda 4-1’lik üstünlük yakalayan UPS takımı taraftarlarının büyük desteğini de arkasına alınca morallendi. İlk teknik molada 8-4 UPS üstünlüğü yaşandı. Molanın ardından 10-5 gibi farkı arttıran ev sahibi ekibe karşılık veremeyen ve üst e hatalar yapmaya başlayan Belediyespor’un kopma anları altında ikinci teknik molaya 16-10 UPS önde girdi. Molanın ardından Duygu ve Sinem ile bulduğu iki sayıya Ebru’nun smacına etkili blok da ilave olunca fark kapanmaya başlayınca UPS mola hakkını kullandı. Son bölüme birer sayı avantajını koruyarak giren UPS’yi 23-23’de yakalayan Belediyespor Duygu ile 3 nolu bölgeden gelen sayı ile setin başından beri ilk kez öne geçti 24-23. Bat’ın hücumu bloktan auta gidince durum eşitlendi. Mihrican’ın hatası ile ev sahibi ekip bir sayı daha bulunca set sayısını aramaya başlasa da Duygu Gürkan takımının imdadına yetişip orta hücum ile bir kez daha maça heyecan kattı 25-25. Duygu ile bir sayı daha bulan Boğazın İncileri, Nalan’ın rakip smacını hatalı karşılaması ile 26-26 eşitliği gördü. 27-27 ile uzamaya başlayan sete önce Kaptan Sevinç’in orta hücumu ve ardından karşı atağa Sinem Baş’ın bloğundan bulduğu sayılar ile 29-27 ile Belediyespor noktayı koydu.

Müsabakanın üçüncü setinde diğer iki sete nazaran UPS takımında oyundan kopma anları yaşandı. Mihrican’ın sayısı ile sete başlayan konuk takım Sinem Baş’ın geri plandan sert smacının Duygu’nun sırtına çarpması ile şansızlık yaşadı. Şevval-Deniz Mergen‘in etkili blokları, Bat ve Deniz Mergen‘in sert smaçları ile oyunda tutunmaya çalışana UPS Beykoz Belediyespor servislerine karşılık veremeyince, Büşra Sarısoy ile gelen sayı ile ilk teknik molaya 8-6 geride girdi. Beykoz Belediyespor 3 sayılık bir seri yakalayınca ev sahibi ekip teknik kadrosu mola hakkını kullandı. İkinci teknik molaya Belediyespor 16-11 ile 5 sayılık bir avantaj ile girdi. Oyunda dengeyi yakalayan UPS Beykoz Belediyespor’un bir anlık konsantre kaybı ve beraberinde gelen hataları ile oyuna yeniden ortak olunca oyun yeniden hareketlendi. İkinci teknik molaya 18-16 Beykoz Belediyespor üstün girdi. Bu andan sonra maçı almak için ciddiyeti elden bırakmayan Belediyespor bulduğu sayılar ile seti 25-18 maçı da 3-0 almasını bildi.

SALON : UPS

HAKEMLER : Metin Korkut-Hülya Koç

UPS : Beniz, Şevval, Ebru, Deniz Mergen, Sevgi, Bat, ( Libero ) Bukova, Duygu, Ebrar ( Pelin-Ece-Deniz )
ANTRENÖR : Nurşan Güllü

BEYKOZ BLD.SPOR : Büşra Sarısoy, Sinem Baş, Duygu, Sinem Ayşe, Mihrican , Sevinç, ( Libero ) Nalan, Büşra İzal ( Gözde-Zeynep-Yağmur-Zümra )
ANTRENÖR : Bektaş Durmaz

SETLER : 25-23 / 29-27 / 25-18

 

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.