Bomba gibiyiz

2-6 Mayıs tarihlerinde Liselerarası Türkiye Şampiyonası finallerinde yarışacak TVF Spor Lisesi Kız Takımı Antakya’ya gitti.

TVF Spor Lisesi Kız Takımı kafilesi şu isimlerden oluşuyor: Kübra Kegan, Havva Uzun, Melis Alpacar, Sacide Öktem, Esra Betül Çetin, Aliye Asena Seyli, Ayşegül Kocaman, Ayça Tokat, Begüm Güven, Çerağ Düzeltir (L), Tuğba Canan Kılınç, Seda Uzun, Antrenör Tuğba Önder.
Antrenör Tuğba Önder takımın çok iyi hazırlandığını, bomba gibi olduklarını söyleyerek şunları söyledi:
“Eğer bir aksilik, sakatlık yaşamazsak final oynayacağımızı düşünüyorum. Diğer takımlara bakarak konuşmak gerekirse çok yüksek bir seviyemiz yok. İyi servis atıp iyi defans yapabilirsek diğer takımlar ile çekişmeli maçlar oynayabiliriz. Bu da tamamen takım oyununa, rakibi yıldırmaya bağlı. Şans da bizim yanımızda olursa maçlarımızı kazanırız.”

Kübra Kegan avantaj
Bir takımın beyninin pasör olduğuna dikkati çeken  Önder, “Pasörümüz Kübra Kegan geçtiğimiz sene Yıldız Milli Takım ile Avrupa Şampiyonluğu yaşadı. Bu bizim için bir avantaj. Önemli bir başka nokta da Kübra ve Havva takımları Ankaragücü’nün yaşadığı sorunlar nedeniyle 1. Lig’de forma giyme şansı buldular. Ben de eski bir pasörüm. Kübra ile iletişimimiz çok iyi, bilgilerimi onun üzerinde uyguluyorum. Bu açıdan Kübra’dan çok memnunum.”

 


Haberi Paylaş