Boskovic: “Endişelenmeye gerek yok”

2022 FIVB Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’na son şampiyon olarak katılacak Sırbistan’da kaptan Tijana Boskovic, Sırbistan medyasına açıklamalarda bulundu.

Son iki aydır Dünya Şampiyonası’nda en iyi seviyede olmak için çok sıkı hazırlandıklarını söyleyen Boskovic, “Her antrenmandan en iyi dersi çıkarmaya çalıştık. Son şampiyon olarak gitmek daha fazla baskı ve sorumuluk yüklüyor. Tüm gözler üzerimizde olacak. Ancak bu tür bir baskıya alışığız, çünkü önceki yıllarda tüm büyük yarışmalardan çoğunlukla altın olmak üzere madalya ile döndük. Bu baskıyı nasıl kaldıracağımızı biliyoruz. Bu sefer de geleceğimize eminim.” dedi.

Bu sefer Dünya Şampiyonası’nda Sırbistan’ın yeni kaptanı olarak görev alacak Boskovic, “Benim için güzel bir rol ve hoşuma gittiğine eminim. Ama takıma karşı tutumumda hiçbir şey değişmeyecek. Eskisi gibi elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.” açıklamasını yaptı.

Son olarak DHL Hazırlık Turnuvası’nda alınan mağlubiyetlerin sorulması üzerine Boskovic, “Oynadığımız maçlarda zafer şart değildi. Hepimizin bir şans elde etmesi ve hangi seviyede olduğumuzu görmemiz önemliydi. İyileştirme yapmamız gereken yerleri gördük ve bazı şeyleri kısa sürede düzeltebiliriz. Ne yapacağımızı biliyoruz. Endişelenmeye gerek yok.” dedi.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.