Bravo Federasyon!!!

Türkiye’de amatör sporları, ya da yarı amatör olanları toplumdan uzaklaştırdınız. Bu zihniyet nedense hiçbir dönem değişmiyor. Bir canlı yayın için (Çok az kişinin ancak dekoderle izleyeceği saatlerde) onlarca gazeteyi bir kenara itiyorlar. Valla bravo size!
 
Türk Telekom ile Fenerbahçe arasında oynanan play-off mücadelesini kaç kişi gazetelerden okudu, gördü, bilgi sahibi oldu? Voleybol Federasyonu, anlaşılmaz bir şekilde bu çok önemli maçı akşam 20:30’da oynattı. Sağdan saydım 2, soldan saydım 2 gazeteciydik. Birisi devletin Anadolu Ajansı, diğeri de ben..
 
Yayıncı kuruluş bu saati istiyor gibi bahaneler beni ilgilendirmiyor. Ben ertesi gün gazetelere bakarım.. Çoğu fotoğrafsız, tek sütun haber. Hepsi o kadar..
 
Başkent trafiği allak bullak.. Her taraf kazılmış.. Memurlar sabah erkenden işlerine gidecek.. Bir de kalkıp geç saate maç konuluyor. Allah aşkına bir araştırma yapsın değerli federasyon yöneticileri.. Kaç kişi televizyondan izlemiş, bir baksınlar.. Gazetelerde böylesine önemli bir seri, küçücük puntolarla yer alabildi.
 
Bu televizyon aşkı daha önceki yönetimlerde de vardı, şimdi de. Onlarca gazeteyi bir kenara itip, 10-20 kişinin izlediği televizyonu tercih etmeyi, benim mantığım almıyor.
 
Bir de arka arkaya maç oynatmanın da ne gibi bir gerekçesi olabilir ki.. Türkiye’nin en iyi kadrosuna sahip üç takımından ikisi oynuyor. Yay şunları birkaç güne. En azından bir gün ara ver. Sporcular nefes alsın. Ankara’da iki maç üst üste, İstanbul’da da..
 
Duyuyorum, müthiş işler yapıyormuş Voleybol Federasyonu. Özellikle de federasyonun kasasını doldurmayı başarmışlar. Geçmişte üç kuruş için verilen mücadeleleri, çürütülen dirsekleri hatırlayınca, insanın ayağa kalkıp, alkışlayası geliyor. Ama yapılanların, verilen emeklerin en önemli göstergesi, medyadır. İki büyük kulübün play-off serisindeki mücadelesini eğer siz gazetelerde göremiyorsanız, tüm yapılanlar boşa.
 
Ama eğer siz “Ben işime bakarım. Federasyonu iyi yönetirim. Kimseye de muhtaç etmem. Gazetelerde yer alıp almaması da önemli değil” diyorsanız, söyleyeceğim tek şey, ’yolunuz açık olsun’ olur.

Murat TARHAN
murattarhan56@gmail.com


Haberi Paylaş

Comments are closed.