Brüksel Turnuvasının Şampiyonu Yıldız Kız Milli Takım

Brüksel Uluslararası Turnuvasını Yıldız Kız Milli Takımımız birinci bitirdi. Uluslararası turnuvanın final maçında Fransa ile karşılaşan Yıldız Kız Milli Takımımız, rakibini bu turnuvada ikinci kez yenerek kupayı kaldırdı. Final müsabakasının setleri 25-20, 25-21, 25-16 sona erdi.
 
Yıldızlarımız, turnuva boyunca sergiledikleri oyunla rakiplerine olan üstünlüklerini, kaldırdıkları kupanın yanı sıra istitistiklerle de kanıtladı. Brüksel Turnuvasında 6 maça çıkan Milli Takım 18 set alırken sadece 2 set kaybetti.

Turnuva’da ayrıca verilen ödüllerle Arelya Karasoy en iyi pasör, Rida Erlalelitepe en iyi smaçör ve Pelin Aroğuz en değerli oyuncu seçildi.
 

Milli Takımımız finale gelene kadar Katalonya, Azerbaycan,Fransa ve Hollanda’yı 3-0’la geçerken, yarı finaldeki rakibi Slovakya’yı 3-2 mağlup etmeyi başardı.
 
Turnuva sırasında Milli Takımımızı diplomatik temsilcilerimiz yalnız bırakmadı. Brüksel Başkonsolosu A. Barış Ulusoy, Muavin Konsolos Şafak Erten ve Askeri Ataşe Kurmay Albay Ömer Faruk Demirbilek Yıldız Kızlar ve kafilemize yakın ilgi gösterdiler.
 
Milli Takım kafilesi yarın (18 Şubat, Pazartesi) Türkiye’ye dönecek.
 Haberi Paylaş

Comments are closed.