Bu gururu ülkemize yaşattığımız için çok mutluyuz

Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenen CEV Avrupa Altın Ligi finalinde Belarus’u 3-0 mağlup ederek namağlup şampiyon olan A Erkek Milli Takımımız, İstanbul’da büyük bir coşkuyla karşılandı.

A Erkek Milli Takım Başantrenörü Nedim Özbey ve milli oyuncular Doğukan Ulu, Yasin Aydın ile Ertuğrul Gazi Metin, Galatasaray Televizyonu’ndan Alican Baykın’ın sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

NEDİM ÖZBEY

“8 maçlık bir galibiyet serisi yakaladık. Şimdiye kadar böyle bir şey olmamış. 8 maç kazanıp, namağlup şampiyon olan takım da olmamış. Bu da bizim ilk şampiyonluğumuz bu kupada. Gerçekten çok büyük emekler var, çok büyük bir özveri var. Gençleştirilmiş bir takım var. Anında cevap veren bir takım var. Çok mutluyum. Çocuklarımla çok büyük bir başarı elde ettik. Türk halkına hediye ediyoruz. Çok değerli, bu ilk kupa. Challenger Kupası’na da gitmek istiyoruz. Cumhurbaşkanımız da oraya gitmemiz için elinden geleni yapıyor. Askerlik işlerini ayarladı, oraya telefon açtı sağ olsun. Bu gerçekten değerli bir kupa. Bu kupa için Türk erkek voleybolu uzun yıllarını verdi, olmadı. Kısmet bizeymiş. Çok anlamlı bir kupa. Çok yorgunum ama çok mutluyum, bunu ülkemize kazandırdığım için. Bundan sonraki yolumuz Milletler Ligi’ne kadar uzanırsa biz görevimizi yapmış oluruz.”

DOĞUKAN ULU

“Bu gururu ülkemize yaşattığımız için çok mutluyuz. Biliyorsunuz, Türkiye’de ilk defa Avrupa Ligi’nde şampiyon olan erkek milli takımı olduk. Bunun için çok mutluyuz. Bu başarıyı ülkemize armağan ediyoruz.”

YASİN AYDIN

“Mayıs’ın başından beri hep beraberiz, iyi çalışıyoruz. İnandık, başardık, namağlup bir şampiyon olarak ülkemize dönmek bizim için gurur verici bir şey. Bu gurur hepimizin, böyle devam edeceğiz. Challenger Kupasına gideceğiz, tam gaz devam edip onu da alacağımıza inanıyorum. Oradan da şampiyon olarak dönmeyi düşüyoruz.”

ERTUĞRUL GAZİ METİN

“Güzel bir kamp süreci geçirdik. Güzel maçlar oynadık, namağlup bitirdik turnuvayı. Bizim için çok güzel oldu, Türkiye’de bir ilki başardık. Çok mutluyuz, inşallah bunun devamı gelecek. Challenger Kupası’nda hedeflerimiz var tabii ki orayı da kazanmaya gidiyoruz. Tek hedefimiz o. Umarım orası da çok güzel geçer. Orası için de kamp süreci geçireceğiz, umarım güzel geçer.”


Haberi Paylaş