“Bu takıma sınır koymayı sevmiyorum”

2022 FIVB Erkekler Dünya Şampiyonası finalinde Polonya’yı 3-1 mağlup ederek 24 yıl sonra mutlu sona ulaşmayı başaran İtalya Erkek Milli Takımı’nda başantrenör Ferdinando De Giorgi, şampiyonluğu İtalya Voleybol Federasyonu’na değerlendirdi.

İtalya ile hem oyuncu hem de antrenör olarak Dünya Şampiyonu ünvanını kazanan deneyimli başantrenör çok gururlu olduklarını dile getirerek: “Çok mutluyuz, yaptıklarımızdan büyük gurur duyuyoruz. Çocuklar gerçekten önemli bir yolculuk yapıyorlar, kazanmaya çalışarak büyüyorlar. Sevdiğim şey ise sahada oynarken birbirlerine yardım etme tarzları… Bologna’daki Milletler Ligi Finalleri’nin bu büyüme yolunda bize yardımcı olduğuna inanıyorum.” dedi.

Takımın genç oyunculardan kurulu olmasının önüne geçen diğer faktörlere değinen De Giorgi: “Tecrübesiz ve genç olan bu takıma sınır koymayı sevmiyorum ama gençliği telafi eden başka faktörler de var: ‘Mümkün olduğu kadar iyi oynamaya çalışmak, kompakt kalmak, birbirine yardım etmek, günden güne gelişmeyi istemek.’ Elbette bu, takımın gelişimini önemli ölçüde hızlandırıyor. Her zaman önemli şeyler yapabileceklerine inandım ama tabii ki Avrupa Şampiyonasını kazanacağımızı ve Dünya Şampiyonası’nda final oynayacağımızı söyleseydim fenomenleri geride bırakabilirdim.” şeklinde konuştu.

Ferdinando De Giorgi, pasör olarak oynadığı dönemde İtalya ile 1990, 1994 ve 1998 Dünya Şampiyonası’nda altın madalya sevinci yaşamıştı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.