“Bugünkü yenilgi bizi endişelendirmiyor”

2022 FIVB Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda ilk yenilgisini Brezilya’dan alan İtalya’da Anna Danesi, karşılaşma sonrası İtalya Voleybol Federasyonu’na açıklamalarda bulundu.

Bugün alınan mağlubiyetinin kendilerini çok fazla endişelendirmediğini söyleyen Anna Danesi, “Yine de bir puan almayı başardık. Yaptığımız hataları analiz etmek zorunda kalacağız ve bu da yeniden iyi oynamamızı sağlayacak. Brezilya savunmada çok iyiydi ve bu belki de birkaç hata yapmamıza neden oldu. Yarın sahaya geri döneceğiz ve bu maçı geride bırakmak zorundayız. Toparlanmak için çok fazla vaktimiz yok. Bu durumlarda mentalitenin; fiziksel yorgunluk hakkında daha az düşünmenizi sağlayabileceğine inanıyorum. Yol hala uzun, bazı yanlış adımlar olabilir ve bunları kabul etmeyi öğrenmeliyiz.” dedi.

İtalya 2-3 Brezilya (20-25, 25-22, 25-22, 21-25, 15-17)

İtalya: Orro 1, Bosetti 5, Chirichella 6, Egonu 37, Pietrini 13, Danesi 13, De Gennaro (L). Lubian, Malinov, Fersino, Sylla 7.

Brezilya: Macris 2, Gabi 30, Carol 11, Tainara 15, Pri Daroit 6, Carol Gattaz 10, Natinha (L). Roberta, Kisy 2, Lorenne 1, Rosamaria.

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.