Bulgaristan Micelli ile devam ediyor

Lorenzo Micelli’nin Bulgaristan Kadın Milli Takımının başantrenörü olarak geleceğine karar verildi. Sportal.bg‘nin haberine göre Bulgaristan Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu, İtalyan Başantrenör Lorenzo Micelli ile iş birliğini bir yıl daha devam ettirme kararı aldı. 

Bulgaristan Voleybol Federasyonu Başkanı Ljobomir Ganev, Lorenzo Micelli’nin çalışmalarından memnun olmayan üyeler olduğunu ve bu nedenle ek toplantı yapmak zorunda kaldıklarını şu şekilde açıkladı: “Bir süre öncesine kadar bu konu gündemde değildi. Daha sonra bazı yönetim kurulu üyelerinden, bir karar vermeden önce koçluk komitesini dinlememiz yönünde baskı geldi.”

Yönetim Kurulu, Micelli’nin bugüne kadarki çalışmaları hakkında görüş bildirdi; ardından Bulgar milli takımındaki geleceği için oylama yapıldı. Yönetim kurulu üyelerinden 10’u kendisiyle işbirliğinin devam ettirilmesinden yana, 10’u aleyhte ve 1 kişi çekimser olacak şekilde oy kullandı. Sonuç olarak ilgili yönetmeliğe uygun olarak belirleyici görüş, Bulgaristan Federasyon Başkanı Ljubomir Ganev’den alındı. Ganev’in olumlu oyu sonrası Micelli’nin sözleşmesi uzatıldı.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.