Bundan Sonra Böyle


BUNDAN SONRA BÖYLE – 1

Siz Voleybol Dostlarının ilgisiyle bugünlere kadar geldim. İsteğiniz üzerine, bundan böyle bir tarz değişikliği yaparak karşınıza çıkacağım. Bu arada, kim ve ne olduğu devamlı sorgulanan “Kıssadan Hisse” de devam edecek. Sitesini açan “Voleybolun Sesi”ne ve değerli yorumlarıyla destek olan, voleybol dostlarıma teşekkür ederim.
 

BİREYSEL
 
AYDINLAR GİBİ BAŞKANIN OLSUN

“Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı’nı takip ediyor musunuz, bilmiyorum?
Mehmet Ali Aydınlar’ın sponsor olduktan sonra bir kulüp başkanı gibi yönettiği sarı-lacivertli takım, Türkiye ve Avrupa’da tam gaz gidiyor. Aydınlar iyi bir Fenerbahçeli. El attığı her alanda başarılı, aynı oranda mütevazi bir spor adamı. Yaptığı transferlere kimseyi karıştırmıyor. Ne verdi, kimi aldı, müdahele edeni yok. Zaten olamaz!
…Ne reklamı var, ne de medyada onun ağzından bir açıklama okuyabilirsiniz. Futboldaki gibi federasyona, hakemlere, rakiplere sataşarak başarılı olacağını düşünenlere örnek olsun Aydınlar.”
Cemal Ersen: Milliyet/26.12.09
 
Kaldı ki; Fenerbahçe takımının sponsoru olan Acıbadem Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ı da bu kadar güzel Cemal Ersen’den başkası anlatamazdı.
Bundan sonra, Fenerbahçe Acıbadem Bayan Takımı’na da Avrupa Şampiyonluğu yakışır.

KİM NE DEMİŞTİ ?
 
(Rümuz:ali baba-gençlere de yazı yazarsanız…)
 
İŞTE GENÇLER
 
Alanya’da 19-23 Ağustos 2009 tarihinde organize edilen Plaj Voleybolu Gençler Dünya Şampiyonası’nda, ilk kez milli formayı giyen 15 yaşındaki yıldız sporcu Sabriye Gönülkırmaz’ın hayat hikayesi, yaptığım röportaj ile MİLLİYET’te yayımlandı.

İşte, bu röportaj gençlere verdiğim önemin bir göstergesidir.Tabi ki devam edecek.
Bu arada;Türkiye’de alt yapıda yetiştirdiği sporcularla bayan voleyboluna büyük katkı sağlayan Mehmet Bedestenlioğlu da bu yeteneği gördü, Sabriye TVF Spor Lisesi Takımı’na seçildi. O şimdi eğitim ve spor hayatına Ankara’da Özel Aykan Koleji’nde devam ediyor.

Başarılar Sabriye, teşekkürler Bedestenlioğlu.
 
Bak: Milliyet Akdeniz:23.08.09
Voleybol Fed.Sitesi Basında:25.08.09

 
DUAYEN
 
İHTİYAR HEYETİ
 
Kim bu İhtiyar Heyeti?
Çünki; Voleybol camiası onları çok konuşuyor. Kim ne derse desin, onlar voleybolun duayenleri.

Onlar kim mi? İşte, İhtiyar Heyeti’nin asil üyeleri.
Atılay Okbaydan (1937), Özcan Aytekin (1938), Özdemir Tavaşoğlu (1939), Erdinç Karatekin (1942), Saip Ertem (1947), Talat Ertekin (1948), Cengiz Özlü (1953).

Bu yaşlara gelmiş, köşelerinde oturamayan, ayaklı voleybol bilgelerini her zaman “Mehmet’s Büfe” de veya Burhan Felek Spor Salonu tribünlerinde veya Ümraniye’de, Ayazağa’da, Akatlar’da, olmadı; belki de Yeşilyurt’ta görebilirsiniz. Asla! ne zaman, nerede, ne gibi voleybol organizasyonu içinde karşınıza çıkacaklarını tahmin edemezsiniz.
Bakarsınız ummadığınız bir anda, Ankara’da Selim Sırrı’da da karşılaşabilirsiniz.
Ama, unutulmasın ki bu voleybol dostlarıyla karşılaşınca siz de mutlu olacaksınız.
İhtiyar Heyeti’ne sağlık dolu günler diliyorum. İyi ki varsınız.

 

 
MAGAZİN
 
GÜNDEM RENAULT

 
Ragıp Hoca’nın tercihi olan Renault Clio HB gündemdeki yerini koruyor.
MAİS Yetkili Satıcısı Acıbadem Kemal Tepretoğulları Şirketi’nde yapılan anahtar teslim töreninde Tekin, Mağaza Satış Danışmanı Ender Dulundu ile Teslimat Sorumlusu Sait Kaya birlikte görülüyor.
Hizmette sınır yoktur diyen bu ekibe, şimdi Aksesuar Sorumlusu Yüksel Koyanoğlu’da dahil oldu.
Tercihimiz Renault.

 

GÜNCEL

 
BİR SORU, BİR CEVAP

 
SKORBORD

 
SORU : Fenerbahçe-Arkas Türkiye Kupası maçından sonra 4 Kasım 2009 tarihinde bir gazete, yaptığı haberde 50.Yıl Salonu’nun elektronik ve masa skorbord’larının tükendiğini yazdı. Bu iddia doğru mu? (Atılay Okbaydan/Emekli.1937-İstanbul)
 
CEVAP: Fenerbahçe erkek takımının Arkas’ı 3/1 yenerek elediği Teledünya Türkiye Kupası’nda, maçın üçüncü seti 48 dakika sürdü. Bu seti sarı-lacivertli takım 44/42 kazandı ve maçta 2-1 öne geçti.
             
Bu sette; elektronik skorbord 39’a kadar programlandığı için (Programcı bile bir sette bu skora varılacağını düşünmemiş olabilir-varsayım-) 39/39 dan sonra ki skor, hakemler tarafından masadaki, skorbord ile gösterilmeye başlandı. Kaldı ki bu el skorbord’u, skor 48/48 iken bile sonucu en doğru şekilde gösterebiliyor. (Fotoğrafta da görüldüğü gibi) Rakamlar iddia edildiği gibi ne 41’de, ne de 42’de tükenmiyor!
Çünkü, 48. sayıya kadar devam ediyor.
Buna göre; İddia’nın doğru mu, yanlış mı olduğuna siz karar verin.

Ragıp TEKİN

 

 


Haberi Paylaş