Bundan sonrası çok önemli

Herkesin kale aldığı gibi ben de bu büyük başarı için birkaç kelam edeceğim. 
Her şeyden önce 2 ay arayla önce Avrupa şampiyonluğunu ardından da Dünya şampiyonluğu gururunu yaşatan kızlarımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bu büyük başarının temellerini atan isim Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karayıbık’a da inandığı şeyleri gerçekleştirdiği için teşekkür etmek istiyorum. Yaptığı her projesi belli bir kesim tarafından eleştirilen Karabıyık şimdiye kadar bence önemli işlere imza attı. Umarım bu projelerin devamı gelir.

Benim aklıma takılan şey bir çok yazar arkadaşımın da aslında üzerinde durduğu konu. Oyuncularımızın bundan sonra ne kadar aktif olacağı, takımlarında süre alıp alamayacakları. Yani yıldızlarımızın bundan sonra ne yapacakları çok önemli. Henüz voleybol hayatlarının başında olan Yıldız Milli takımımızın her oyuncusu elde ettikleri unvanlar nedeniyle transferin göz bebeği oldular. Kulüpleri haklı olarak oyuncularımızı kadrolarında bulundurmak istiyorlar. Benim dileğim bu oyuncularımız hazır kendilerinde güveni bulmuşken, oynamaya alışmışken bunun devamını getirmeleri. O yüzden ben pilot takım projesine çok sıcak bakıyor, yıldızlarımızın güçlü birinci ligimizde mücadele ederek kendilerini geliştireceklerini düşünüyordum. Nilüfer Belediyesi pilot takım projesi rafa kalktığına göre şimdi kulüplerimize çok büyük görev düşüyor. Umarım kulüplerine dönen, transfer yapan oyuncularımız bu sene birinci ligimizde bol bol süre alır ve biz onları daha fazla seyretme şansı buluruz.

FENERAHÇE ACIBADEM ORTAKLIĞI
Fenerbahçe-Acıbadem konusuna da kısaca değinmeden yazımı sonlandırmak istemedim. Şike iddiaları ile zor günler geçiren sarı-lacivertli kulüpte son darbe UEFA’dan geldi. Şampiyonlar Ligi’ne katılamayacağını öğrenen Fenerbahçe bu haberin ardından Futbol Federasyonu Başkanı olan Mehmet Ali Aydınlar’ın yıllardır destek verdiği voleybol şubesinden sponsorluğunu fesh ettiğini duyurdu. Ben bu karar konusunda duygusal davranıldığını düşünüyorum. Mehmet Ali Aydınlar da her açıdan zor günler yaşıyor. Hem gönül verdiği kulüple ilgili soruşturmalar devam ediyor hem de başkanlığını yaptığı büyük bir sektörün yara almaması için çırpınıp duruyor. Bir yandan kendisinden Fenerbahçeli olduğu için iltimas gösterilmesini isteyen bir grup diğer taraftan tarafsız durması gerek bir görev. Ve Aydınlar’ı çok sevdiği voleyboldan emek harcayarak çok yukarlara taşıdığı bir topluluktan uzaklaştırarak ceza verilmek isteniyor. Ben bunun büyük haksızlık olduğuna inanıyorum. Türk voleyboluna da yapılan bir haksızlık. Bugün Türkiye voleybolu dünyada parmakla gösterilen bir lig haline geldiyse bunda en büyük katkı sahibi Acıbadem markasıdır. Fenerbahçe kulübü umarım bu kararından vazgeçerek bayan voleybolcularına hak ettiği yeri sağlayan sponsorunu geri kazanır. Kulüpler sponsor bulmakta zorlanırken Acıbadem yaptığı yatırımlarla sponsorların voleybola yavaş yavaş adım atmasını sağlamıştı. Daha yolun çok başındaydık olaya bu açıdan da bakmak gerekir. Fenerbahçe’nin sağduyulu davranacağına eminim.

Şimdilik bu kadar en yakın zamanda yeniden görüşmek dileğiyle…


Haberi Paylaş