Burhan Felek protokolü imzalandı

Grand Cevahir Oteli’nde gerçekleştirilen 2. Uluslararası Sporda Pazarlama ve Sponsorluk Kongresi sırasında gerçekleştirilen ve İstanbul Valisi Muammer Güler, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık’ın katılımıyla gerçekleştirilen imza töreni ile Burhan Felek Spor Salonu’nun yeniden inşası için protokol imzalandı.

Gerçekleştirilen protokol gereği İstanbul İl Özel İdare ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Spor Toto Teşkilatı desteğinde Voleybol Federasyonu ortaklaşa spor salonun yeniden inşasını gerçekleştirecek.

İmza töreninde konuşan İstanbul Valisi Muammer Güler, Türk sporu için anlamlı bir günün yaşandığını belirterek, ’’Sponsorluk çalışmaları gerçekten çok önemli. Olimpiyatlarda madalyaya götürecek yol büyük tesislerden geçiyor. Çok büyük bir tesisi gerçekleştiriyoruz. 30 trilyon lira para yetmezse sonuna kadar harcamaya devam edeceğiz. Spor için her türlü kaynağı vereceğiz’’ diye konuştu.

BAŞKANA BÜYÜK ÖVGÜ

Vali Güler, “Bu protokol burada imzalanıyorsa bunun tek sebebi, iki yıldır projeyi adım adım takip eden, ümidini yitirmeyen; bugüne kadar İstanbul’un uluslararası bir salona kavuşması işini kovalayan Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık’tır” açıklamasını yaptı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise 2009 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nın bir ayağını ve final maçlarını Burhan Felek Spor Salonu’nda yapacaklarını vurgulayarak, ’’2009 yılına az kaldı. İnşallah hızlı bir şekilde bitireceğiz. İl özel idaresi ile birlikte paranın yarısını ödüyoruz. Bu salon aynı zamanda 2014 Dünya Voleybol Şampiyonası’nı aldığımızda yararlı olacak. Burhan Felek Spor Salonu voleybolun merkezi ve kalıcı bir şekilde voleybola hizmet etmeye devam edecek. Destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise İstanbul’a güzel bir tesisi kazandırmanın gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, ’’Çok güzel bir tesis kazanıyoruz. Uluslararası boyutta bir tesis daha kazanıyoruz. Bunlar adım adım bizi olimpiyatlara hazırlayacak önemli yol haritaları. Valilik, büyükşehir belediye ve il özel idaresi olarak adımlarımızı atıyoruz. Bu salonda şampiyonluklar ve madalyalar bekliyoruz. İnşallah bunun gururunu hep birlikte yaşarız. Bu salon aynı zamanda 2014 yılında Dünya Voleybol Şampiyonası’nı aldığımızda evsahipliği yapacak’’ şeklinde konuştu. Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ise Türk voleybolu açısından çok önemli bir günün yaşandığını vurgulayarak, ’’İstanbul’un olimpiyatlara evsahipliği yapması halinde de oyunlardaki voleybol maçları bu salonda yapılacak. Olimpik ölçülerde 7 bin 500 kişi kapasiteli çok modern bir salona sahip olma yolunda bir imzanın atılması nedeniyle büyük heyecan içindeyim. Verilen destekten dolayı herkese çok teşekkür ediyorum. Türk sporu için, voleybol için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Karabıyık, ihale sürecini il özel idarenin gerçekleştireceğini, 2009 mayıs ayına kadar salonun bitmesi gerektiğini ifade etti.

2009 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’na evsahipliği yapmak üzere yeniden inşa edilecek Burhan Felek Spor Salonu 7 bin 500 kişi kapasiteli olacak. 350 kişilik loca tipi kafe ve restoranların olacağı salonda 104 yataklı bir kamp merkezi, kondisyon salonu ve 400’ü kapalı 450 araçlık kapalı otopark yer alacak.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.