“Bursa bizim için uğurlu şehir”

Erkekler Kupa Voley Dörtlü Finali yarın (26 Mart, Salı) Bursa’da yarı final müsabakaları ile başlayacak.

Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanacak finallerin ilk gün programı şöyle:

14:00 Ziraat Bankkart-Arkas Spor

17:00 Fenerbahçe Parolapara-Halkbank

İlk günün galipleri 27 Mart Çarşamba günü finalde karşı karşıya gelecek ve kupa sahibini bulacak.

Sahada inançlı olacağız

Sahaya son şampiyon olarak çıkacak Halkbank’ta iki smaçör Gordon Perrin ile Mirza Lagumdzija bu önemli organizasyonla ilgili görüşlerini açıkladı.

Deneyimli smaçör Gordon Perrin, üst üste ikinci kez finale yükselmek, ardından da kupa zaferi yaşamak istediklerini belirterek, “Kupayı camiamıza armağan etmek için önümüzde iki maç var. Çok önemli rakiplerle oynayacağız. Elbette bizim takımımızın da bir sertliği var. Bu nedenle özgüvenimiz yüksek. Yeter ki iyi odaklanalım. Gücümüzü sahaya yansıtarak finale çıkacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Genç yıldız Mirza Lagumdzija da yaptığı açıklamada sahaya son şampiyon olarak çıkacaklarını söyledi. Bu durumun sorumluluklarını artırdığının altını çizen başarılı oyuncu, “Yarı final maçında bunu aklımızdan çıkarmadan mücadele edeceğiz. Kupa açısından baktığımızda, Bursa bizim için uğurlu şehir. Daha önce burada iki kez şampiyon olmuştuk. Bursa’daki üçüncü, toplamda dokuzuncu kupamızı kaldırmak için elimizden geleni yapacağız” diyerek düşüncelerini açıkladı.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.