Bursa’yı çok seviyorum

Bayan Voleybol A Milli Takımının yıldız oyuncusu Neslihan Darnel, Bursa’yı çok sevdiğini belirterek, “Bursa çok uğurlu bir şehir. Burada voleybol adına büyük başarılar yaşandı” dedi.
 
Bursa’da iki gün kamp yaparak Kazakistan Bayan Voleybol A Milli Takımı ile 2 hazırlık maçı yapan A Milli Bayan Voleybol Takımında başarılı voleybolcu Neslihan Darnel, Bursa basınına açıklamalarda bulundu. Şu anda önlerinde İtalya’da yapılacak olan Grand Prix elemeleri ile Japonya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nın bulunduğunu ifade eden Darnel, hedeflerinin bu iki önemli organizasyonda en iyi dereceyi elde etmek olduğunu söyledi.
 
İKİSİ DE ÇOK ÖNEMLİ
Grand Prix elemelerinin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Neslihan, “Grand Prix mini Avrupa şampiyonası gibi önemli bir organizasyon. Hedefimiz bulunduğumuz zorlu gruptan çıkmak” dedi. 29 Ekim-14 Kasım tarihleri arasında Japonya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda da bulundukları grupta güçlü rakiplerle karşılaşacaklarını dile getiren Neslihan, “Dünya Şampiyonası’nda da grubumuz hiç kolay değil. Grubumuzdan birinci veya ikinci olarak çıkmak istiyoruz. Burada da hedefimiz gelebildiğimiz en iyi yere gelmek” dedi. 
 
GURUR DUYUYORUM
Voleybol denince halk arasında akıla gelen ilk ismin Neslihan Darnel olduğunun hatırlatılması üzerine başarılı voleybolcu duygularını şöyle anlattı: “Evet böyle bir şeyin olması çok güzel ve bu bana gurur veriyor. Çok güzel bir duygu bu. Tarifi anlatılamaz.” “2 yaşındaki kızınız Zeynep’in ileride annesi gibi voleybolcu olmasını ister misiniz? Şeklindeki soruya da Neslihan, “Zeynep henüz 2 yaşında. Voleybolcu olmak isterse olur tabi. Ama buna o karar verecektir ileride. Voleybolcu olursa mutlaka ikimiz karşılaştırılırız herhalde” dedi.
 

BAYAN DENMESİNİ İSTERİM

Voleybola yeni başlayan gençlere de öğütlerde bulunan yıldız voleybolcu, “Voleybol tam bir takım sporu. İyi bir voleybolcu olmak isteyenlere önerim sabırlı ve disiplinli olmaları” diye konuştu. Basketbol federasyonunun Bayanlar Basketbol Ligi’nin ismini Kadınlar Basketbol Ligi şeklinde değiştirmesiyle başlayan tartışma hakkında da konuşan Neslihan, “Bence böyle tartışmaya gerek yok. Olay bayan veya kadın değil. Biz spor yapıyoruz. Ama benim şahsi fikrim bayan denmesi” dedi.
 
ÖNEMLİ BİR KENT

Bursa’yı çok sevdiğini ve Vakıfbank’ta forma giydiğinde Bursa’da final four oynadıklarını anımsatan Neslihan Darnel, “Bursa çok uğurlu bir şehir. Ne zaman önemli bir şampiyona olsa hemen Bursa’da oynanır. Bursa voleybol için çok önemli bir kent” dedi. Milli takım olarak 10 gündür çalıştıklarını dile getiren Neslihan, “Şu anda takım olarak tam formda değiliz. Ancak en yakın zamanda forma gireceğiz. 2 tane sakat arkadaşımız var. Onlar da aramıza katıldıktan sonra tam kadro çalışacağız” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.