Buruk sevincim…

Yıllardır bekliğimiz Dünya Şampiyonasının ardından buruk bir sevinç yasıyoruz. Tabi ki 2 Avrupa ve 1 Dünya Şampiyonu apoleti olan bir takımdan beklentiler çok yüksekti. Biz bunun farkındaydık fakat üzerimizde ekstra bir baskı hissetmemize neden olmadı, aksine sorumluluk bizi birbirimize daha çok bağladı. Tek bir yenilgiyle Dünya 5.si olmak bizi çok üzdü ama biz tarih yazan kızlar olarak yeniden bir tarih yazmış olduk. Genç Kızlarda Dünya 5.liği de Türkiye tarihinde bir ilk oldu.
 
Takım arkadaşlarıma ve bana bu turnuvanın çok şey kattığını düşünüyorum. İlk defa yurtdışında bir turnuva oynama şansını elde ettik. Gerçekten farklı bir atmosfer olduğunun ve zorlu bir süreç olduğunun farkına vardık. Her şey bir yana biz bu takımla her takımın, her sporcunun isteyip de yaşayamayacağı mükemmel duyguları yaşama şansını elde ettik. Yeri geldiğinde üzüntüden hırstan ağladık, yeri geldiğinde mutluluktan döküldü gözyaşlarımız. Çoğu zaman güldük, eğlendik en sıkıcı anları bile keyifle geçirmeyi başardık. Yaşadığımız her şey için çok mutluyum, çok onurluyum, çok gururluyum ve ekibimizi çok sevdiğimi buradan da vurgulamak istiyorum.
 
9 yıldır voleybol oynuyorum ve yaklaşık 4 yıldır da milli takım formasını giyiyorum. Önümüzdeki sezon ise Eczacıbaşı VitrA’nın kadrosunda yer alacağım. Kendimi geliştirebileceğim, voleybolumun üstüne koyabileceğim bir sezon geçirmeyi istiyorum. İleride de A milli takımın ve kulübümün formasını en iyi şekilde temsil etmeyi istiyorum.
 
Son olarak da bizden desteklerini esirgemeyen federasyonumuza, bizi geliştirmek daha iyiye ulaştırmak için var gücüyle çalışan antrenörlerimize, canım takım arkadaşlarıma ve her zaman yanımda olan aileme teşekkür ediyorum.
 
 Haberi Paylaş

Comments are closed.