Busto ve Tianjin arasında dikkat çeken ortaklık

İtalya Kadınlar Süper Ligi ekiplerinden Unet e-work Busto Arsizio ile Çin Kadınlar Süper Ligi’nin en önemli takımlarından Tianjin arasında, voleybol camiasında pek de sık rastlanmayan bir ortaklık anlaşması yapıldı.

Bu iki takım, pandemi koşulları el verdiğince, birbirleri arasında teknik ekip ve oyuncu değişimi yapabilecek, takımlar kendileri arasında dostluk maçları oynayabilecek ve turlara gidebilecek.

Tianjin, 2025 yılına kadar 50 adet yeni voleybol okulu açmayı ve binlerce kız ve oğlan çocuğunu voleybolla tanıştırmayı da hedefliyor.

Uyba Volley Başkan Yardımcısı Mario Chen, “Bugün Tianjin’de özel bir gündü, çünkü 2025 yılına kadar 50 voleybol okulu inşa etmeyi ve on binlerce erkek ve kızı voleybola kazandırmayı planlıyoruz. Böyle önemli bir şirketin, UYBA’yı ortak olarak seçmesi bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Birlikte spor planları geliştireceğiz. Benim hayalim Piccini’nin Zhu Ting’e karşı nasıl oynadığını görmek.“

Uyba’nın Başkanı Giuseppe Pirola, “Bizi Çin’deki ve Asya’daki en güçlü ve en tanınmış takımla birleştiren bu yeni ortaklıktan gurur duyuyorum. Bu anlaşma kulübün ve Uyba’nın uluslararası markalaşması yolunda bir başka adımı temsil ediyor.”

 

Haberi Paylaş