’’Büyük başarıyı Londra’da göstereceğiz’’

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Milli Bayan Voleybol Takımı’nın, 2012 Olimpiyatları Avrupa Kıtası Elemeleri final maçında, Polonya’yı 3-0 yenmesinin ardından, elde edilen başarıdan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, esas büyük başarının Londra Olimpiyatları’nda gösterileceğini söyledi.

Bakan Kılıç, 2012 Olimpiyatları Avrupa Kıtası Elemeleri final maçını TVF Başkent Spor Salonu’nda izledi. Kılıç, maç sonunda Türkiye’nin, 2012 Londra Olimpiyatları’na katılma hakkı kazanmasında emeği geçen tüm sporcuları ve yöneticileri tek tek tebrik etti.

Elde edilen başarıda Bayan Voleybol Takımını yalnız bırakmayan coşkulu seyirciyi de kutlayan Kılıç, voleybolda büyük bir başarının elde edildiğini bildirdi. Kılıç, ’’Bu başarının altında birçok ilk var. 52 yıl aradan sonra ilk defa bir milli takım olimpik branşlarda olimpiyatlara katılma hakkı kazandı. Voleybolda da bunu ilk defa yaşıyoruz bu da başka bir ilk. Şimdi sıra basketbolda’’ diye konuştu.

Kılıç, ’’voleybolun ayağının uğurlu gelmesini’’ dileyerek, şunları kaydetti:
’’8 Avrupa takımından birincisi olduk ve Londra’ya gitme hakkı kazandık. Şimdi sıra basketbolda. 1 ay sonra basketbol milli takımız 12 takım arasından ilk 5’e girecek ve Londra’ya gidecek. Bununla yetinmeyeceğiz. Biz zor olanın ötesinde inanılmaz olanı başardık. Filenin sultanları senelerdir ortaya büyük bir emek ortaya koydular. Muhteşem bir seyirci var. Sporcularımız ve Voleybol Federasyonumuz muhteşem. Esas büyük başarıyı Londra Olimpiyatları’nda göstereceğiz.’’

 


Haberi Paylaş