Can Dehrioğlu yeni sezonda baş antrenör

Uzun yıllar VakıfBank Spor Kulübü’nde çeşitli görevlerde bulunan, son olarak yardımcı antrenör olanrak çalışan Can Dehrioğlu, Yeşilyurt’a transfer oldu.

Sultanlar Ligi’ne yükselen Yeşilyurt, baş antrenör olarak Can Dehrioğlu ile anlaşmaya vardı.

Dehri Can Dehrioğlu kimdir?
1988 İstanbul doğumlu olan Dehri Can Dehrioğlu; Arçelik, Maltepe Üniversitesi Marmara Koleji, Beşiktaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Spor takımlarında voleybol oynadı.

2009’dan 2017 yılına kadar VakıfBank Spor Kulübü teknik kadrosunda yer alan Dehrioğlu, Kulüp’te altyapı ve spor okulu antrenörlüğü ile A Takım istatistik antrenörlüğü yaptı. 2014 yılından sonra ise VakıfBank A Bayan Voleybol Takımı’nın yardımcı antrenörlük görevini yürüttü. 2017-2018 sezonunda Janponya’da Denso Airybees Kadın Voleybol Takımında yardımcı antrenör olarak görevini yürüten Dehrioğlu, geçen sezon VakıfBank’a geri dönmüştü.

VakıfBank ile birlikte Türkiye’de; dört lig şampiyonluğu, iki Kupa Voley, üç Şampiyonlar Kupası, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde ise; iki altın, iki gümüş, bir bronz, Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda; bir altın, bir gümüş, bir bronz madalyanın sahibi oldu.

A Bayan Milli Takımında yardımcı antrenör olarak çalışmalarını sürdüren Dehri Can Dehrioğlu, Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.


Haberi Paylaş