Canan Aydın’ı tanıyalım

Voleybol Bayanlar 3.Lig A grubunda mücadele eden ve bu sezon bütün maçlarını kazanmayı başaran Antalya Büyükşehir Belediye Spor’un önemli oyuncularından pasör Canan Aydın’ı tanıyalım.

-Öncelikle sizi tanımak isteriz, kendinizden bahseder misiniz?
13.08.1989 Bursa doğumluyum. 1.76 boyunda pasör olarak görev yapmaktayım. Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunuyum. Şuan KPSS’ye hazırlanıyorum. 3 yıldır Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde oynuyorum. Daha önce 10 yıl DSİ Nilüfer Spor’da forma giydim.

-Voleybola nasıl ve ne zaman başladınız?
Voleybola 10 yaşında Beden Eğitimi Öğretmenim sayesinde başladım. İlk önce sadece okul takımında oynamaya başladım sonra kulübe seçildim.

-Voleybolun yetenekleri ve zorlukları sizce nelerdir?
Voleybol dünyadaki en zevkli ve zor sporlardan biri kesinlikle, iyi bir voleybolcu, sporcu olmak için pratik zekâlı, zor anlarda iyi düşünebilen ve refleksleri kuvvetli olmak gerekir. Tabi en önemlisi voleybola yatkın ve voleybolu çok sevmeniz gerekir. Voleybolcu olmanın en zor yanlarımdan biri ise hiçbir zaman özel gününüz, düğünler, bayramlar nedir bilmezsiniz:)

-Voleybolu siz mi seçtiniz yoksa aileniz mi yönlendirdi?
Bizim ailede herkes sporcu aslında, ben önce 9 yaşında yüzmeye başladım ama şartlar beni voleybola yönlendirdi diyelim 🙂 annem her zaman voleybol oynamamı isterdi. Bir gün okula seçmelere geldiler, okul takımında oynadığım için oraya yönlendirildim. Ailem her zaman bana destek oldu, şuan onlar sayesinde buralara kadar geldim.

-Voleybol dışında hangi sporlarla ilgileniyorsunuz?
Daha önce 1 yıl yüzmüştüm, üniversiteye başlayınca bölümüm sayesinde birçok sporla uğraştım. Ama şuan en aktif uğraştığım sporlardan biri yüzme, yıllardır yüzme eğitmenliği yapıyorum.

-Hobileriniz ve sizi tanımlayacak özelliklerinizi de bilmek isteriz.
Bu ara en büyük hobim ders çalışmak:) malum KPSS’ye hazırlanıyorum. Ama müzik dinlemek benim en büyük hobim ,müziksiz bir hayat düşünemiyorum. Bunların yanında her kız gibi alışveriş yapmaya bayılıyorum:) Arkadaşlarım genel olarak beni sıcakkanlı, cana yakın, komik ve eğlenceli olarak tanımlar. Ben de bunların çoğunun doğru olduğunu düşünüyorum. Ama en favori özelliğim biraz patavatsız oluşum:)

-En büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir?
Aslında şuan en büyük hayalimi gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. Çünkü hayatımda en zevk aldığım, en mutlu olduğum şeyi yapıyorum, voleybol oynuyorum. Uzun yıllar da oynamak istiyorum. Tabi bunun yanında bir hayalim daha var, diğer mesleğim olan öğretmenlik. Bu sene KPSS için uğraşıyorum. Umarım bu sene bu hayalime de kavuşurum. Gelecek içinse, voleybolu bıraktığım zaman spor kompleksi açmak istiyorum. Tabi şuan bu proje bana biraz uzak görünüyor 🙂

-Şu anda yaptığın işin dışında (hayattaki tüm işler kanuni olsaydı) ne iş yapmak isterdin?
Küçükken hep öğretmen olmak isterdim. Bu hayalimi gerçekleştirdim bir bakıma. Ama eğer başka bir iş yapsaydım kesinlikle iç mimar yada stilist olurdum. Çünkü dekorasyon ve moda çok ilgili olduğum alanlar ve bu konuda başarılı da olduğumu söylerler:)

-Hiç kimsenin göremediği bir özelliğiniz var mı?
İnsanların bunu görüp görmediğini bilmiyorum ama çok duygusal bir yapım var. Birçok kez oturup reklamlara bile ağladığımı bilirim 🙂 Birde acayip inatçıyımdır hele ki haklı olduğum, bildiğim bir konuysa işin sonu kavgaya kadar gider o kadar yani:)

-Bizimle bu söyleyişi yaptığınız için teşekkür ederiz, son olarak ne söylemek isterdiniz?
Kendimi bu kadar rahat ve içten ifade etmemi sağladığınız için ben size teşekkür ederim. Bundan sonraki sezonlarda tüm sporcu arkadaşlarıma sakatlıksız, başarılı bir sezon diliyorum. Voleybolun Sesi’ne ve size tekrar teşekkür ederim.

 

 

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.