Cansu Özbay: “İnanılmaz bir iş başardık”

2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda tarihi zaferinin ardından medya mensupları ile bir araya gelen VakıfBank’ta pasör Cansu Özbay Voleybolunsesi’ne konuştu.

Şampiyonluk hakkındaki düşüncelerinin yanı sıra şuan nasıl hissettiğini sorduğumuz Cansu şöyle konuştu:

“Çok mutluyum, çok gururluyum, çok keyifli hissediyorum. Dün inanılmaz bir iş başardık, bence çok zorlu bir turnuvaydı: Dört gün üst üste her gün kalitesi artan maçlar yaptık. Tüm takım arkadaşlarımla gerçekten çok gurur duyuyorum çünkü bambaşka bir VakıfBank izlettiğimizi düşünüyorum bence bu Dünya Şampiyonası’nda. Sahada takım olarak bir olduk ve herkes işini en iyi şekilde yaptı. Güne Dünya şampiyonu olarak uyandık, bu yüzden de mükemmel hissediyorum.”

-Kiminle smaçları hakkında konuştuysak “Cansu sayesinde” cevabını alıyoruz, sen de pasör olarak takımın beynisin, kendi performansını nasıl değerlendirirsin?

“Onlar beni söylüyorsa ben de onları söyleyeyim 🙂 Bu bir takım oyunu gerçekten ve aslında her şey birbirine bağlı. Onlar bana iyi manşet getirmese ben öyle paslar atamam, ben iyi paslar atamazsam takım arkadaşlarım iyi smaç vuramaz vb. Bence bu bir takım oyunu ve hepimiz birbirimize çok yardımcı olduğumuz için bu başarı geldi. O yüzden de çok bireysel performanstan ziyade takım olarak çok iyi bir oyun sergiledik diyebilirim.”

-Bu turnuvada VakıfBank’ın pek çok yeni hücum varyasyonu denediğini gördük, bu çeşitli hücum düzenlerine nasıl hazırlandınız?

“Açıkçası bu turnuva çok serbest bir şekilde, çok düşünmeden oynadık çünkü Giovanni de bana serbest oynamam gerektiğini söyledi. Normalde bizim hep bir taktiğimiz oluyor maçlardan önce tabii ki ama bu turnuva öyle bir durum oldu ki biz diğer takımların ne yaptığını umursamadan yalnızca kendi oyunumuza odaklandık. Bu yüzden de ortaya çok güzel kombinasyonlar çıktı.”

– Gösterdiğin performansla özellikle taraftarlar ve tüm voleybolseverler seni Dream Team’de En İyi Pasör veya MVP olarak görmeyi çok istedi. Dream Team açıklandığında da sosyal medyada en çok konuşulan isimlerden biri oldun. Bunun hakkında ne söylemek istersin?

“Öncelikle herkese çok teşekkür ediyorum çünkü inanılmaz fazla mesaj aldım. Tabii ki de gönlüm Dream Team’de olmak isterdi ama bu kupayı kazanmak En İyi Pasör olmaktan daha önemliydi. O yüzden ben bu kısmı hiç düşünmüyorum, hiç üzülmüyorum ve önemli görmüyorum. Daha önümde çok uzun yıllar var umarım başka bir zaman Rüya Takıma girebilirim.”

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.