Carli Lloyd’a Carlotta Cambi’den büyük destek

VBC Èpiù Casalmaggiore takımının ABD’li pasörü Carli Lloyd’un hamileliğinin duyurulması sosyal medyada çeşitli tartışmalara yol açtı. Lloyd bu seçiminin takıma zarar verdiği gerekçesiyle birçok insan tarafından sert eleştirilere maruz kalırken, 2015-2016 sezonunda Casalmaggiore’da takım arkadaşı Carlotta Cambi’den büyük destek gördü. Şu an Florence’te forma giyen Cambi, Instagramda yaptığı paylaşımda Lloyd’u savunurken kadın hakları vurgusu yaptı, bu paylaşım sosyal medyada yüzlerce beğeni ve olumlu yorumlar aldı.

Cambi Instagram’da Lloyd’la bir fotoğrafını paylaşarak şu açıklamada bulundu:

“Carli’nin anne olacağının açıklanmasından beri birçok utanç verici yorum okuyorum. İşin daha üzücü kısmı ise, bu yorumları yapanların sadece erkek değil, aynı zamanda kadın olmaları. Anne olmak nasıl bir felaket olarak görülebilir, bu nasıl bir saygısızlıktır? Sadece oynadığınız takımı ve ekibi etkilediği için mi? Hayır, çünkü belki bazılarınız bilmiyordur ama (muhtemelen haberi yorumlayan bütün klavye delikanlıları) eğer sporculardan biri hamile kalırsa sözleşme yalnızca atık bir kağıttır!

Hiçbir korumamız yok, 2020 yılında kutsal olması gereken sözde anneliğe sahip değiliz. Hiçbir şeye. Takımın ve ekibin sıkıntıda olacağı doğru olabilir, peki ya biz? Hiç kimse bunu düşündü mü?

Bu yüzden lütfen, biraz saygı gösterin ve anne olmanın hakkımız olduğu ve dünyadaki en güzel şey olduğu unutmayarak kötü yorumlarınızı kendinize saklayın.

İyi şanslar Carli Lloyd! Senin için bir milyon pozitif enerji!”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.