Carol: “Türkiye ilginç bir taktik sisteme sahip”

2022 Milletler Ligi’nde gösterdiği performansla turnuvanın en iyi orta oyuncularından biri olarak seçilen Brezilyalı Ana Carolina da Silva, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne röportaj verdi.

Dünya Şampiyonası için çok heyecanlı olduklarını söyleyen Carol, “Egonu veya Boskovic gibi maçı etkileyen oyunculara sahip değiliz ancak grubumuzun gücü bizi diğer takımlardan farklı kılıyor. Takımın başarılarını tebrik etmeli ve süreci anlamalıyız. Yeni bir yapılanmadan geçiyoruz. VNL’de yaptığımız hatalarımızdan ders çıkardık. Takım, Dünya Kupası’na çok odaklanmış durumda. Yeni bir takım ile Milletler Ligi finalinde oynamak iyi bir sürprizdi. Takımımızın potansiyelinin farkına vardık. Aynı zamanda geliştirmemiz gereken noktaları, ileriye doğru nasıl bir adım atmamız gerektiğine odaklandık.” açıklamasını yaptı.

Dünya Şampiyonası’ndaki rakiplerini değerlendiren Carol, “Çin her turnuvaya güçlü geliyor ve Japonya her zaman harika defanslar yapıyor. Kolombiya sürpiz yapan heyecanlı bir takım. Amerika Birleşik Devletleri, iki pasör çaprazı ile çok güçlü. Türkiye her zaman çok irade gösteriyor ve çok ilginç bir taktik sisteme sahip. Tayland çok hızlı bir oyun oynuyor ancak hepsine dikkat etmemiz gerekiyor. Takımlar Brezilya’ya karşı oynadıklarında büyüyorlar. Bu bizim için iyi. Bizi her zaman birbirimize bağlı kılıyor. dedi.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.