Çaycuma’dan Vargas heykeli

Çaycuma Belediyesi, Oktay Olcay Yurtbay Caddesi üzerinde planladığı, Milli Voleybolcu Melissa Vargas’ın “Vargas Havayolları” olarak akıllara kazınan muhteşem görünümünden oluşan heykelin açılışını 8 Mart’ta yapılacak.

Çaycuma Belediyesi, Kadın Voleybol Milli takımımızın tüm ülke gibi Çaycuma’da da büyük sevinç yaratan şampiyonluklarını taçlandırmak, kent hatırasında yaşatmak amacıyla milli voleybolcu Melissa Vargas’ın, herkesin akıllarına kazınan muhteşem görünümünden oluşan bir anıt heykel planladı. Oktay Olcay Yurtbay Caddesi üzerine dikilecek olan anıt heykel, Heykeltıraş Ahmet Uzun tarafından tasarlanıp İzmir’deki atölyesinde yapıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açılacak

Kaidesinde zafer kazanan tüm takımın isimleri ve görseli, siyah granit üzerine lazer yakma tekniğiyle resmedilen heykelin açılışı, aynı zamanda olanak tanındığında kadınların neleri başarabileceğinin göstergesi olarak 8 Mart Dünya Kadınla Günü’nde açılacak.

“Vargas Havayolları” ana figür olarak kullanılacak

Anıt heykelin Heykeltraş Ahmet Uzun tarafından yapıldığını da söyleyen Başkan Kantarcı açıklamasını, “Heykelde Milli Sporcumuz Melissa Vargas’ın hepimizin hatırasına ‘Vargas Havayolları’ olarak kazınan o muhteşem görünümü ana figür olarak kullanılacak. Kaidesinde şampiyon kızlarımızın tamamının resmi ve ismi bulunacak. Aynı zamanda, kadınların olanak tanındığında neleri başarabildiğini bir göstergesi olan heykel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapılacak. Tüm vatandaşlarımızı heykelin açılışına davet ediyor, başta Heykeltıraş Ahmet Uzun olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diyerek tamamladı.

Caycuma.org

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.