CEV’den Arinze’nin hayat hikayesi!

Voleybol yeteneklerinin tesadüfen ve şans eseri keşfedilmesine pek rastlanmaz ancak bu durum gerçekleştiğinde o oyuncuların hikayeleri her zaman daha dikkat çekici olur. Fenerbahçe HDI Sigorta’nın 18 yaşında 215 cm boyundaki Nijeryalı pasör çaprazı Arinze Kelvin Nwachukwu, takımındaki ikinci sezonunda hem yerel ligde, hem de CEV Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Nijerya’da spor yapmaktan hoşlanmayan bir çocuktan, birkaç yıl içinde profesyonel bir voleybolcuya dönüşmek başlı başına büyüleyici bir hikaye. Ancak buna Arinze’nin 9 yaşındayken geçirdiği ve sağ bacağı ile köprücük kemiğinin kırılmasına neden olan bir araba kazasını da eklediğinizde hikayesi daha da ilham verici oluyor.

Engellere ve her spor dalında oynamanın onun için zorlaşmış olmasına rağmen 15 yaşına kadar akranlarının çoğu gibi futbol antrenmanı yapan Arinze, bir taraftan da bir ayakkabı mağazasında çırak olarak çalışıyordu. Bir antrenörün onu basketbol antrenmanına çağırması üzerine oraya giden Arinze, yan sahada voleybol oynayan takımı görünce voleybola çok ilgi duymaya başladı ve ilgilenmek istediği sporun bu olduğunu anladı.

Şimdi Türkiye’deki ikinci yılında aynı zamanda Nijerya U17 ve U20 takımlarında da forma giymiş Arinze’nin yeteneği ve oyunu her geçen gün daha da gelişiyor ve etkileyici hale geliyor. Başantrenörü Erkan Toğan’dan aldığı güven ve destek ile bu sezon CEV Şampiyonlar Ligi 4. Turunda da sahaya çıkan Arinze, Türkiye Ligi’nde 12 maçta 46 sayılık etkileyici bir skor katkısı elde etti.

Her ne kadar takımı bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale yükselmeyi başaramasa da, hiç şüphe yok ki Arinze ulusal ligde iyi bir performans göstererek bir sonraki sene tekrar Avrupa’nın en önemli voleybol organizasyonuna, bu kez daha da iyi bir sporcu olarak dönecek.

Kaynak: CEV

Haberi Paylaş

Comments are closed.