Cevhertepe’de doğan bir voleybol hikayesi

Cevhertepe köyünde bir aile kulübü.Cevheroğlu ailesi voleybol sevgisini kurdukları kulüple taçlandırdı ve 3 yıl gibi kısa bir sürede büyük yol kat etti.

3 yıl önce kurulan ve 2. Lig’e yükselen kulüp yarın play-off yarı final mücadelesinde rakiplerini teker teker geçip adını finale yazdırmak istiyor. Cevhertepe Spor Kulübü baş antrenörü Selman Cevheroğlu bir aile kulübü olduklarını ve bunun da avantaj sağladığını söyledi.

Kulübün tüm finansı aile tarafından karşılanırken antrenör Selman Cevheroğlu’nun kardeşi Şino Cevheroğlu ve yeğeni Ceng Cevheroğlu orta oyuncu olarak görev yapıyor. Pasör çarprazı Şeyhmus Alkan ise Selman Cevheroğlu’nun dayısının oğlu. Kulübün başkanlığını ise Turgut Cevheroğlu yapıyor.

5. Grupta 2.lige çıktıkları ilk sezonda Şampiyonluk mücadelesi veren Kızıltepe Cevhertepe Spor Kulübü AntrenörüSelman Cevheroğlu, ”18 maçta 16 galibiyet 49 puanla grubu lider olarak tamamladıklarını ifade ederek, “Normal sezon bizim açımızdan güzel geçti. Ulusal basında da haber konusu olduk. Röportajlar yaptık ses getirdik. Aile olarak takımın yanında durduk. Bu takım 3. sene önce kuruldu. İlk senede 2.Lig’e çıktık. Geçen sene play-off gördük.Bu sene de finale çıkmak istiyoruz.Gittikçe daha da büyük bir aile oluyoruz” dedi.

Bölgede güzel bir voleybol artmosferi oluşturduklarını ifade eden Selman Cevheroğlu”Playofta ilk maçımız Konya Pema Koleji’yle. Takım olarak son maçta kafa kafaya bir maç olacağını düşünüyoruz.Hedefimiz tabii ki 3’te 3 yapmak. Son 1 aydır takım kamptaydı çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. İnşallah her şey istediğimiz gibi olur ve final grubuna adımızı yazdırırız” diye konuştu.


Haberi Paylaş