“Çıkan sonuçtan memnunuz”

Yıldız Milli Erkek Voleybol Takımı, 16-24 Nisan tarihleri arasında Ankara TVF Başkent Salonu’nda yapılacak Avrupa Şampiyonası Finalleri’nin hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.
Milli Takım Antrenörü Veljko Basic, şimdiye kadar yaptıkları çalışmaların gayet iyi gittiğini belirterek, ’’Özellikle Fransa’da yaptığımız hazırlık kampında, oyuncuların potansiyelini görme ve onları tek tek değerlendirme fırsatımız oldu. Çıkan sonuçtan da çok memnun kaldık’’ dedi.

Oyuncularının hepsinin kendi gelişimleri açısından çok çalıştıklarını ve motivasyonlarının çok yüksek olduğunu anlatan Basic, ’’Tabi ki kişisel olarak bazı sorunları olan oyuncular var. Özellikle smaçta çok büyük aşama kaydettik. Manşet ve blokta da daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Bireysel gelişimleri kolektif hale getirdiğimiz takdirde başarı gelecektir. Zaten bu da işin taktik kısmına giriyor’’ diye konuştu.

-’’ÇEKİRDEK KADRO HENÜZ OLUŞMADI’’- Henüz çekirdek kadronun oluşmadığını, final kadroya, gelecek hafta Ankara’da Fransızlar’la yapılacak kamp sonrasında karar verileceğini aktaran Veljko Basic, finaller için sıralama tahmini yapamayacağını, kendisinin öncelikle oyuncuların bireysel gelişimlerini ve daha sonra da kolektif olarak neler yapabileceklerini dikkate aldığını söyledi.

Söz konusu takımın yıldızlar kategorisinde olduğunu ve finallere gelecek takımlarla uluslararası arenada ilk kez karşılaşacaklarını belirterek, ’’Fakat tabi ki en üst noktayı hayal ediyorum’’ dedi.

Basic, Türkiye’nin finallere ev sahipliği yapacak olmasıyla ilgili olarak ise, ’’Ev sahibi olmak avantaj gibi görünse de dezavantajları da var. Seyircinin vereceği destek büyük avantaj ama takım üzerinde oluşacak baskı dezavantaj. Umarım Türk seyircisi, geçen yıl (A) Milli Takım’a İtalya karşısında verdiği büyük desteği bize de verir’’ ifadelerini kullandı.

-’’TÜRKİYE ÇOK BÜYÜK VE GÜZEL BİR ÜLKE’’-
Öte yandan geçen hafta eşiyle birlikte Kapadokya’yı gezen Veljko Basic, eşinin Kapadokya’yı çok beğendiğini söyledi. Kendisinin Kapadokya’yı daha önce de gezdiğini anlatan Fransız antrenör, sözlerini şöyle tamamladı:
’’Eşime Türkiye’nin sadece kent yaşamından ibaret olmadığını göstermek istedim. Türkiye gerçekten çok büyük ve güzel bir ülke. Her şeyi içinde barındırıyor ama tabi ki her yeri görme fırsatımız olmuyor. Eşimi gezdirmek için seçtiğim ilk yer Kapadokya oldu. O da atmosferden çok etkilendi ve çok beğendi.’’

Yıldız Erkek Milli Takımı, 16-24 Nisan tarihleri arasında Ankara TVF Başkent Salonu’nda yapılacak finallerde Sırbistan, Bulgaristan, Polonya, Yunanistan ve Almanya ile 2. Grupta yer alıyor.


Haberi Paylaş