Çin’deki yeni kulüp Mihajlovic’i istiyor

Çin medyasından Sohu, Çin’de yeni bir kadın voleybol kulübü kurulduğunu bildirdi. Çin ordusu tarafından desteklenen Bayi’nin askeri spor reformları nedeniyle ligden çekilmesinin ardından, Shenzhen’de yeni bir kulüp oluşturulma çabalarına başlandı ve “Çin-Sırbistan Voleybol Kulübü” olarak isimlendirildi.

Adından da anlaşılabileceği gibi, Shenzhen şehri (Bayi’nin maçlarını oynadığı yer) ile Sırbistan Voleybol Federasyonu işbirliği içinde kurulan bu yeni kulüp, genç oyuncular ağırlıklı bir kadroyla birlikte çalışacak profesyonel bir kulüp olmayı hedefliyor.

Shenzhen Çin-Sırbistan Voleybol Kulübü, 2021-2022 Çin Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele etmek ve kadrosu ile teknik ekibini oluşturmak için aktif olarak çalışıyor. Sırp federasyon, başantrenör olarak 2012 yılından buy ana Sırbistan kadın milli takımında Zoran Terzic’in yardımcılığını yapan Branko Kovacevic teklifini sundu.

Yeni kulüp, Bayi’nin geri çekilmesinin ardından yeni bir kulüple anlaşmamış oyuncuları ve bazı genç isimleri kadrosuna katmayı hedefliyor. Ayrıca şu an ülkemizde Fenerbahçe Opet forması giyen Sırp yıldız Brankica Mihajlovic’in de kulübün hedefinde olduğu belirtildi.

Kaynak: sohu.com

Haberi Paylaş

Comments are closed.