’’Çok iyi bir jenerasyonumuz var”

Yıldız Erkekler Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası finallerine katılabilmek için Bulgaristan’da yapılacak 2. tur eleme müsabakalarında ter dökecek. 

Çalışmalarını Ankara’da kamp yaparak sürdüren yıldız milli takım, 7-12 Ocak 2009 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Gabrovo kentinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası 2. Tur eleme müsabakalarında ilk 2’ye girebilirse, 2009 yılı mayıs ayı içinde yapılacak finallere katılma hakkı elde edecek.

Milli takım antrenörü Oktay Orkunoğlu, elemelerdeki rakiplerinin Bulgaristan, Macaristan, Almanya ve Romanya olduğunu belirterek, ’’Şampiyon olmak istiyoruz ve bu bilinçle çalışıyoruz’’ dedi.

Hedeflerinin Avrupa şampiyonası final maçını oynamak olduğunu kaydeden Orkunoğlu, ’’Çok iyi bir jenerasyonumuz var. İddia ediyorum bu takım, (A) milli takımlar da dahil olmak üzere Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi takımı. Boy ortalaması, fiziği ve teknik kapasitesi böyle olan bir takım için başarı hiç de uzak değil’’ diye konuştu.

Voleybol Federasyonu’nun kendilerine büyük destek verdiğini ve her konuda ellerinden geleni yaptıklarını anlatan Orkunoğlu, şöyle devam etti:
’’Geçen yıl 100 gün fazladan kamp yaptık. Bu çok önemli bir süre. Yıldızlar bazında Avrupa şampiyonası tarihine bakıldığında Türkiye sadece bir kez finallere kalmış. Biz artık Avrupa’da kalıcı olmak istiyoruz. Ayrıca Dünya Şampiyonası yolu Avrupa Şampiyonası finallerinden geçiyor. Finallerde başarılı olduğumuz takdirde, bu bizim için daha fazla kamp, daha fazla çalışma imkanı demek. Bu da milli takımlarda başarı elde etmek için büyük fayda sağlayacaktır.’’

-EN ÇOK MEKİK ÇEKEN KAZANIYOR-
Orkunoğlu, Aroma Erkekler Birinci Ligi’nde mücadele eden bir çok kulüple hazırlık maçı yaptıklarını ve bunların çoğunda galip geldiklerini ifade ederek, ’’Yendiğimiz takımların adını verirsem bize küserler ve bir daha maç yapmazlar. Ama oyuncularımın ağabeyleri karşısında çok başarılı olduklarını söyleyebilirim’’ dedi.

Oyuncuları arasında bir yarışma düzenleyerek en çok mekik çeken 3 kişiye para ödülü vereceğini belirten Oktay Orkunoğlu, ’’Karın ve sırt adalesini geliştirmek bizim için çok önemli. Bu nedenle böyle bir yarışma düzenlemeyi düşündüm. Yarışmamıza dilerlerse antrenörler de katılabilir’’ diye konuştu.

Orkunoğlu ayrıca, anlayış olarak da hazırlanmalarını sağlamak için oyuncularına her antrenman öncesi ve sonrasında, ’’Ben mutluyum, ben bereketim, ben sağlıklıyım, ben sevgiyim, ben dakikim, ben enerji doluyum, ben sonsuz gençliğim, biz şampiyon olmak istiyoruz, biz Avrupa şampiyonu olacağız’’ şeklinde bir yemin ettirdiğini söyledi.

-BİNLERCE MANŞET VE BLOK-
Avrupa Şampiyonası 2. tur eleme müsabakalarına hazırlık sürecinde oyuncularına 35 bin manşet, 15 bin blok ve 25 bin hücum antrenmanı yaptırdığını kaydeden tecrübeli antrenör, sözlerini, ’’Göreceksiniz bu çocukların çoğu, geleceğin (A) Milli Takımı’nda ter dökecek ve büyük başarılara imza atacak’’ diyerek tamamladı.

Orkunoğlu’nun yanı sıra antrenör Kazım Hidayetoğlu ile çalışan Yıldız Erkek Milli Takımı’nın 6 Ocak 2009’da son bulacak kamp kadrosunda şu sporcular bulunuyor:
Burak Hazırol (Fenerbahçe), Yusuf İnekçi (TOFAŞ), Tayga Baltacıoğlu (Altınyurt), Aykut Güler (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Görkem Yazgan (Fenerbahçe), Keremcan Acar (TOFAŞ), İzzet Ünver (Fenerbahçe), Mithat Uykan (Beşiktaş), Orçun Ergün (Beşiktaş), Fatih Cihan (İistanbul Büyükşehir Belediyesi), Berkan Bozan (Beşiktaş), Yalçın Özbek (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Ufuk Minici (Arkas Spor), Mustafa Koç (Arkas Spor), Ahmetcan Karamete (SGK), Mesut Akman (Fenerbahçe), Gökhan Gökgöz (Arkas Spor), Uğur Güneş (Fenerbahçe), Burak Güngör (Ziraat Bankası), Hilmi Kaan Çiçek (Ziraat Bankası), Anıl Paltaoğlu (Arkas Spor).

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.