Çok verimli bir kamp oldu

Avrupa Şampiyonası finallerine hazırlık amacıyla Ankara’da yapılan Yıldız Kız Milli Takım kampı yarın (1 Şubat Cuma) sona erecek.

27 Ocak’tan bu yana Ankara’da birarada bulunan Yıldız Kız Milli Takım, Brüksel Turnuvasına katılmak üzere 14 Şubat’ta Belçika’ya hareket edecek. Milli Takım burada C Grubunda yer alacak. Grup’ta 15 Şubat’ta TSİ 10:00’da Katalonya, TSİ 20:00’de de Azerbaycan Milli Takımları ile karşılaşacak Yıldız Kızlar, elde edeceği dereceye göre diğer gruplardaki takımlarla eşleşecek.

Ankara kampı ile ilgili değrelendirmelerde bulunan Yıldız Kız Milli Takım Antrenörü Şahin Çatma, kamptar bekledikleri verimi aldıklarını söyledi.

İyi bir takıma sahip olduklarının altını bir kez daha çizen deneyimli teknik adam, “Tüm arkadaşlarımız çok kıymetli. Bu yetenekli sporcularla verimli bir çalışma dönemi geçirdik. Oyuncularımız arasındaki uyumu artırdık, uygulamak istediğimiz felsefeyi onlara bir kez daha anlattık. Bu arada kendi aramızda maçlar yaptık. Bu karşılaşmalar, Belçika Turnuvasının kadrosunu şekillendirmede bize ışık tuttu. Dolayısıyla burada yaptığımız işten, sporcularımızın performansından memnunum” diye konuştu.

Öte yandan, Yıldız Kız Milli Takıma, sabah performans testleri ve ölçümler yapıldı. Antrenör Çatma, yapılan ölçümlerin, Yıldız Millilere yapılacak ağırlık antrenmanlarına baz alınacağını iletti.

 Haberi Paylaş

Comments are closed.