“Conegliano geçen sezon kurada şanssızdı”

Imoco Volley Conegliano’nun Birleşik Amerikalı pasörü Madison Bugg, CEV Şampiyonlar Ligi’nde Polonya ekibi Rzeszow ile oynadıkları karşılaşmanın ardından Polonya Kadınlar Voleybol Ligi’nin (Tauron Liga) resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sezonu Polonya’da MOYA Radomka formasıyla geçiren Birleşik Amerikalı pasör, Conegliano gibi bir takımda oynamasının özel bir şey olup olmadığı sorulduğunda: “Kesinlikle. Bırakın kadroda yer almayı ve oynama fırsatına sahip olmayı, böyle bir takımda yer almak bile hayallerimin gerçekleşmesi gibi. Böyle bir şansı yakaladığım için çok mutluyum. Böyle güçlü bir takımda oynayarak oyunumun seviyesinin de arttığını hissediyorum çünkü mükemmel kızlarla antrenman yapıyorum ve oynuyorum. Takım arkadaşlarım beni güçlü bir şekilde destekliyorlar ve onların sayesinde kendimi bir çocuk değil, takımın bir üyesi gibi hissediyorum. Harika bir ekibimiz var, birbirimize yardım ediyoruz ve takımda kendimi çok iyi hissediyorum.” dedi.

Son zamanlarda ilk 6’da oynama şansını elde etmiş olmasının, koç Santarelli’nin pasör pozisyonu da dahil olmak üzere kadroyu daha fazla değiştirme ve bu anlamdaki tercihini eşit şekilde dağıtma fikri olup olmadığı sorulduğunda Bugg: “Koçumuzun aklından tam olarak neler geçtiğini bilmiyorum ama tabii ki hazırım ve eğer koç oynamam gerektiğini söylerse oynarım. Koçun belirli bir maçta bir pasörün daha fazla oynamasını istediğini düşünüyorum ancak bazen bu pozisyonda da değişiklik yapılması gereken durumlar oluyor bu yüzden Asia Wołosz ve benim hazır olmamız gerekiyor. Rzeszów’da Asia’nın dördüncü sette sahaya girdikten sonra galibiyete büyük katkısı olduğu açıktı, dolayısıyla işbirliğimiz ve birbirimizi tamamlamamız harika çalıştı.” şeklinde konuştu.

Madison Bugg, takımda kendisi dışında üç Amerikalı oyuncunun olması hakkında ise: “Bu inanılmaz bir şey. Benim için bu kesinlikle harika bir şey. Onlar ve diğer takım arkadaşlarım hakkında ancak övgüyle konuşabilirim.” diyerek hislerini ifade etti. 

Oyuncu, Plummer’ın sakatlığına rağmen iyi gittikleri hatırlatıldığında: “Maçları kazanmak bize büyük mutluluk veriyor. Bu sayede takımdaki atmosfer harika ve maçların yoğunluğu ile oynama keyfi arasında bir denge kurduğumuz açık. Conegliano’nun takım içinde çok iyi bir atmosfere sahip olmasıyla tanındığını düşünüyorum. Çok fazla eğlencemiz, şakalarımız ve maskaralıklarımız var ama oyun seviyesi ve sonuçlar açısından hepsini iyi dengeleyebiliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Birleşik Amerikalı pasör, Conegliano’nun geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde yaşanan başarısızlıktan söz edildiğinde ve takımın bu sezon hedefe odaklandığı belirtildiğinde ise: “Elbette. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden tüm İtalyan takımlarının iyi göründüğünü düşünüyorum ve bu da İtalyan Ligi’nin yüksek seviyesini kanıtlıyor. Ancak özellikle play-off’larda rekabet düzeyi oldukça yüksek. Conegliano geçen sezon kurada şanssızdı ve Fenerbahçe çeyrek finali kazanmıştı. Grup aşamasındaki her setin çok önemli olduğu ve kuradan önce mümkün olduğu kadar üst sıralarda yer almak için her şeyi yapmanız gerektiği ortaya çıktı. Play-off’lara yükselmek için mümkün olan en iyi koşulları yaratmak ve ardından teorik olarak finallere giden en kolay yolu bulmak için her şeyi yapmak istiyoruz.” şeklinde konuştu. 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.