Cumhurbaşkanı Vučić şampiyonları ağırladı

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vučić, FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda üst üste iki kez şampiyonluk sevinci yaşayarak tarihe geçen Sırbistan Kadın Voleybol Takımı’nı düzenlediği özel bir resepsiyonda ağırladı.

Kaptan Tijana Boskovic, Cumhurbaşkanı Vučić’e milli takımda giydiği 18 numaralı formasını hediye etti, Vučić ise Sırp yıldıza teşekkür ederek mutluluğunu şu şekilde dile getirdi: “Tüm ülke adına ve kendi adıma, ülkemiz için takım sporlarında şimdiye kadar alınan en iyi sportif sonuç için sizleri tebrik ediyorum. Olimpiyat Oyunları’ndan üst üste iki kez madalya, Dünya Şampiyonası’nda üst üste iki kez şampiyonluk, Avrupa Şampiyonası’nda üç kez üst üste madalya kazanan takımımız daha önce olmadı. Sırbistan’ın tarihinde böyle bir takım yok, en çok sevinci ve başarıyı voleybolcularımız getirdi.” dedi.

Aleksandar Vučić, kazanmak için her maçı oynamanın inanılmaz olduğunu çünkü kızların 12 maçta 12 galibiyet aldıklarını, Polonya ve ABD’yi iki kez olmak üzere tüm rakiplerini yendiklerini de sözlerine ekledi.

Vucic, “Bu tek kelimeyle büyüleyici bir başarı; olağanüstü hazırlık ile muazzam bir zihinsel ve fiziksel gücün sonucu.” dedi.

Dünya şampiyonu Sırp voleybolcular için Nikola Tesla Havaalanı’ndaki ve “M” otelindeki karşılamadan sonra, resepsiyonun ardından Belgrad Meclisi’nin ortasında da bir tören düzenlendi. Vatandaşların huzuruna çıkan altın madalyalı yıldızlar, ülkelerinde coşkuyla karşılandı.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.