CVL Kurumlararası Voleybol Ligi 3. sezonu başlıyor

İki yıldır devam eden “CVL Ankara Kurumlararası Voleybol Ligi’nde yeni sezon, İstanbul’dan sonra Ankara’da 2019 Mart ayında başlayacak ve Mayıs 2019’da sona erecek.

CVL, bu sezon daha uzun süreli ve daha fazla katılımlı bir lig olarak kurumların/şirketlerin karşısına çıkıyor.

TVF hakemlerinin yönetimi altında, TVF kuralları ve mevzuatı ile oynanan lig maçlarındaki tek istisna kural, kurum içinden daha fazla katılımcı oyuncu olabilmesi için kadın oyuncuların da takıma dahil edilerek karma takım oluşturulabilmesi. Bu konuda pozitif ayrımcılık yapılarak takımlardan kadrolarında en az 1 kadın oyuncunun yer alması isteniyor.
Ankara’da 2017 yılında oynanan ilk sezonda TAI/TUSAŞ, İstanbul’da ise BORUSAN şampiyon olmuş, 2018 yılında ise Ankara’da TÜRK TELEKOM İstanbul’da ise EKOL LOJİSTİK şampiyonluğa ulaşırken, Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası finalinde TÜRK TELEKOM mutlu sona ulaşmıştı.

Bu yıl 3. sezonu oynanacak olan ligin 2019 Mart ayında başlatılması ve Mayıs 2019’da sone ermesi planlanıyor. Ligde mücadele edecek takımlardan şampiyon olacak olan Ankara takım ile CVL İstanbul Voleybol Ligi’nde şampiyon olan İstanbul takım, Antalya’da Türkiye şampiyonu olmak için karşılaşacak. Şirket ve kurumların isim ve markalarıyla temsil edileceği ligde; kurum çalışanlarından oluşan takımlarda oyuncuların lisanslı olarak üst liglerde oynamıyor olması, stajyer olmaması, şirket çalışanı olması gibi şartlar aranıyor. CVL yönetmeliklerine göre şirketler %50+ hissesine sahip oldukları iştiraklerinden de kadrolarında oyuncu bulundurabiliyorlar.

TVF kurallarına göre oynanacak ligde ve karşılaşmalarda TVF lig hakemleri görev yapacak. Hafta sonları TED Üniversitesi spor salonlarında oynanacak müsabakalarda Data Volley sistemi ile istatistik verileri tutulacak, maçlar web tv üzerinden canlı yayınlanacak, fotoğraf ve video uygulamaları sosyal medyada duyurulacak, www.cvlturkiye.com sitesinde lig ve kupa karşılaşmalarının özeti ve tüm verileri yayınlanacak.


Haberi Paylaş