Eczacıbaşı Dynavit, sezonu dört kulvarda şampiyonluk hedefiyle açtı

2022-2023 sezonunda CEV Şampiyonlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Misli.com Sultanlar Ligi ve Axa Sigorta Kupa Voley’de mücadele edecek olan Eczacıbaşı Dynavit, “dört kulvarda şampiyonluk” hedefiyle yeni sezona “merhaba” dedi. Eczacıbaşı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen sezon açılış toplantısına, Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Eczacıbaşı Dynavit başantrenörü Ferhat Akbaş, oyuncular ve teknik kadronun yanı sıra altyapı oyuncuları da katıldı. Toplantıda konuşan Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, voleybolun en üst seviyesi olan organizasyonlarda ülkemizi başarıyla temsil etmeyi sürdüreceklerini belirterek, “Çok zorlu mücadelelere sahne olacak dört kulvarda da şampiyonluğa ulaşmayı ve müzemize yeni kupalar getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Hedefler doğrultusunda kadroyu yeni oyuncularla güçlendirdiklerini vurgulayan Faruk Eczacıbaşı, “Yeni sezonda aramıza katılan Irina Voronkova, Samanta Fabris, Sinead Jack-Kısal, Yaprak Erkek, Defne Başyolcu ve altyapımızdan Aybüke Özel’in bize çok önemli katkılar sağlayacaklarına yürekten inanıyoruz” diye konuştu. A Milli Takım’da Eczacıbaşı Spor Kulübü’nü başarıyla temsil eden Simge Aköz, Hande Baladın, Beyza Arıcı, Yaprak Erkek, Saliha Şahin ve Elif Şahin ile Avrupa Şampiyonası’nda ikinci olan U17 Voleybol Milli Takımı’nda yer alan altyapı sporcuları Ece Esepaşa, Bianka Mumcular, Eslem Yılmaz, Eylül Boztepe ve Defne Başyolcu’yu tebrik eden Faruk Eczacıbaşı, “Hem Kulübümüz hem de ülkemiz adına hepsini sevgiyle kucaklıyorum. Milli Takımlarımızın her geçen gün daha da iyi olacağına ve dünya sahnesinde bizi gururlandırmaya devam edeceklerine inancım tam. Bu vesileyle, ekibiyle birlikte gecesini gündüzüne katarak Türk voleybolu için özveriyle çalışan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a da ayrıca teşekkür ederim” dedi. Faruk Eczacıbaşı, FIVB Dünya Şampiyonası’nda ikinci kez MVP seçilen Eczacıbaşı Dynavit kaptanı Tijana Boskovic ile FIVB Challenger Kupası’nda Hırvatistan Milli Takımı’nı şampiyonluğa taşıyan Başantrenör Ferhat Akbaş ve yeni transfer Samanta Fabris’i de kutladı.

Altyapıda yeni yapılanma

Konuşmasında altyapının Eczacıbaşı Spor Kulübü ve ülkemiz için önemine de değinen Faruk Eczacıbaşı, altyapı takımlarında önemli değişiklikler yaparak yeni bir yapılanmaya gittiklerini, tecrübeli antrenörleri Kulüp bünyesine katarak iddialı bir kadro oluşturduklarını belirterek, her yaş kategorisinde şampiyonluğu hedeflediklerini söyledi.

“Binlerce kız çocuğunun hayatına dokunduk”

Sadece saha içinde değil, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle saha dışında da Türk spor camiasına örnek olan Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün Geleceğe Smaç projesi hakkında da bilgi veren Eczacıbaşı, “Kulüp olarak kuruluşumuzdan bu yana kız çocuklarına ve kadın sporculara destek veriyoruz. Bu amaç doğrultusunda 2015 yılında hayata geçirdiğimiz Geleceğe Smaç Projesi sayesinde binlerce genç kızımızı voleybol ve sporla buluşturduk, buluşturmaya da devam ediyoruz. Projeye başladığımız günden bu yana bünyemize 1.500 lisanslı sporcu, altyapı kadrolarımıza da 34 sporcu kazandırdık. Bunun yanı sıra iki binin üzerinde voleybol okulu öğrencisi, Geleceğe Smaç kampüslerinde antrenman yapmaya devam ediyor” diye konuştu.

Sponsorlara teşekkür

Sponsorların desteğinin önemine de dikkat çeken Faruk Eczacıbaşı, “Takdir edersiniz ki, bu yolculuğumuzda sponsorlarımızın desteği olmadan başarılı olmamız çok zor. Dolayısıyla sizlerin huzurunda bu yolda yürümemize bizlere destek olan sponsorlarımız; Dynavit, VitrA Artema, Esan, Orman Ada, Selpak, Selin, Maratem, Beymen Club, Erikli, Pegasus, Orkid, Red Bull, Okyanus Kolejleri, Dent Group, Fellas, Kafeingo ve Keskin Color’a teşekkür ederiz” dedi.

Eczacıbaşı’nın Türkiye’ye kazandırdığı duruş, 1966’dan bu yana hiç değişmedi

Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı’ndan sonra sözü Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş aldı. Sözlerine Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün kurulduğu günden bugüne sergilediği duruşu vurgulayarak başlayan Akbaş: “Zaman değişiyor ama değişmeyen bir şey var. O da Eczacıbaşı’nın 1966’dan bu yana Türkiye’ye kazandırdığı duruş ve anlayış. Eczacıbaşı’nın kızlarımıza açtığı alan ve spora verdiği değer.  Biz bu alanın 2022-2023 sezonu temsilcileriyiz, bu kültürü daha yüksek noktalara taşımak için elimizden geleni yapıyoruz.”

Kadromuz kupaların peşinden koşabilecek kalitede

Sözlerine yeni sezon öncesi kurulan kadro hakkında konuşarak devam eden Baş Antrenör Ferhat Akbaş, “Bu sene çok iddialı bir kadromuz var baştan aşağı yenilenmiş kupaların peşinden koşabilecek kalitede. Size garanti edebileceğimiz şey hep beraber daha iyi noktaya gitmek için savaşacağımız.” dedi.

Önümüzdeki 7 ay boyunca 4 farklı kupada mücadele edeceğiz

Eczacıbaşı Dynavit’in başarılı takım kaptanı Tijana Boskovic: “Burada olduğum için çok mutluyum ve yeni sezon için çok heyecanlıyım. 5 gün önce AXA Sigorta Türkiye Kupası ile birlikte sezonu açtık. Çok heyecanlı ve konsantreyiz. Önümüzdeki 7 ay boyunca 4 farklı kupada mücadele edeceğiz. Bu sezonu en iyi şekilde geçirmek için elimizden geleni yapıp, başarılı olmak istiyoruz.” dedi.

Sezonun ilk maçı, Fenerbahçe Opet ile

Misli.com Sultanlar Ligi’nde Eczacıbaşı Spor Kulübü sezonu derbi maçı ile açıyor. 2 Kasım 2022 Çarşamba gününde Burhan Felek Spor Salonu’nda Eczacıbaşı Dynavit, Fenerbahçe Opet’e konuk olacak.

Eczacıbaşı Dynavit 2022-2023 Oyuncu ve Teknik Kadrosu

Oyuncu Kadrosu:

1 – Tuna Aybüke Özel      Libero             1.62m

2 – Simge Ş. Aköz              Libero              1.68m

3 – Tijana Boskovic           Pasör Çaprazı  1.94m

4 – Beyza Arıcı                  Orta Oyuncu  1.92m

6 – Saliha Şahin               Smaçör           1.86m

7 – Hande Baladın           Smaçör           1.90m

8 – Yasemin Güveli          Orta Oyuncu  1.88m

10 – Maja Ognjenovic     Pasör               1.83m

12 – Elif Şahin                  Pasör               1.89m

13 – Samanta Fabris        Pasör Çaprazı  1.89m

14 – Yaprak Erkek            Smaçör            1.82m

15 – Laura Heyrman        Orta Oyuncu   1.88m

16 – Dilay Özdemir          Pasör               1.87m

18 – Irina Voronkova      Smaçör           1.90m

19 – Defne Başyolcu        Pasör Çaprazı 1.88m

88 – Sinead Jack-Kısal     Orta Oyuncu  1.96m

 

Teknik Kadro:

Ferhat Akbaş              Baş Antrenör

Przemyslaw Kawka    Yardımcı Antrenör

Kaan İncekara            Yardımcı Antrenör

Canberk Tekmen       Yardımcı Antrenör

Erman Güçin              Yardımcı Antrenör

Lukasz Filipecki          Kondisyoner

Halil Demirkan           İstatistik Sorumlusu

Fatih Kurnaz               İstatistik Antrenörü

Batuhan Canbülbül   Fizyoterapist

Kübra Güneş Doğan   Fizyoterapist

Cihan Fidan                Masör

Ali Demircan              Sağlık Koordinatörü

Tolga Aydoğ               Doktor

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.