Damla ve Dilara en iyi oyuncular listesinde yer aldı

Dünya Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası sona ererken şampiyonanın ’’en’’leri arasında 2 Türk Milli Takımı oyuncusu da yer aldı. Kaptan Damla Çakıroğlu, en iyi servis atan ve en değerli oyuncu seçilirken, libero Dilara Bağcı, en iyi manşet alan ve en iyi libero ödüllerine layık görüldü.

Türkiye’nin şampiyonluğuyla sona eren Dünya Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası’nda Çin 2., Sırbistan ise 3. oldu.

12 Ağustos Cuma günü Türkiye’nin ev sahipliğinde start alan ve 9 gün süren şampiyonada 4 ayrı grupta 16 ülkenin milli takımı mücadele etti.

Türkiye, finale kadar sadece Çin’e karşı 3-1’lik bir yenilgi alırken, final maçında yine Çin ile eşleşti. 2007’de yapılan Dünya Şampiyonası’nın final maçında 3-1 yenilerek 2. olduğu Çin’e, bu kez boyun eğmeyen Yıldız Milli Takım, karşılaşmadan 3-0 galip ayrılarak Türkiye’ye, voleybol tarihinin ilk Dünya şampiyonluğunu getirdi.

Şampiyonun ’’en’’leri arasında 2 Türk Milli Takımı oyuncusu da yer aldı. Kaptan Damla Çakıroğlu, en iyi servis atan ve en değerli oyuncu seçilirken, libero Dilara Bağcı, en iyi manşet alan ve en iyi libero ödüllerine layık görüldü.

Final maçının ardından yapılan ödül töreninde şampiyonayı 3. sırada tamamlayan Sırbistan’a ödül ve madalyalarını Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Kocatepe ile FIVB Yönetim Kurulu Üyesi Endres Thorsten verirken, 2. olan Çin, ödül ve madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Yusuf Tekin ile FIVB Yönetim Kurulu Üyesi Abdelhadi Ghazali’den aldı.

Türk Milli Takımı’na ise ödül ve madalyalarını Gençlik ve Spor bakanı Suat Kılıç, TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile FIVB İkinci Başkanı Marta Centeno verdi. Şampiyona ödül töreninin ardından sona erdi.

EN İYİLER: 

Damla Çakıroğlu, en değerli oyuncu ve en iyi servis atan oyuncu,
Dilara Bağcı en iyi libero ve en iyi servis karşılayan oyuncu,
Japon oyuncu Aya Horie en iyi smaçör,
Sırp oyuncu Mina Popoviç en iyi blokçu,
Japon oyuncu Kaho Maruta en iyi pasör,
Brezilya takımından Gabriela Braga en skorer oyuncu seçildiler.


Haberi Paylaş