Danilo 6 hafta yok

Axa Sigorta Efeler Ligi takımlarından Sorgun Belediyespor’da sakatlanan Danilo Pavloviç, 6 hafta takımdan ayrı kalacak.

Sorgun Belediyespor Kulübü Başkanı Ergin Gül yaptığı açıklamada, takımın başarılı oyuncularından Pavlovic’in Bursa Büyükşehir Belediyespor ile deplasmanda oynanan maçta, talihsiz bir sakatlık yaşadığını ve bu sakatlığından dolayı 4-6 hafta arası takımdan ayrı kalacağını söyledi.

Pavlovic’in eksikliğinin önemli olduğunu vurgulayan Gül “Biz ligin başında kendimize ilk 8 takım arasına girme hedefi koymuştuk. Son haftalarda yakaladığımız seri galibiyetlerle bir çıkış yakaladık ve şu anda hedeflerimize oldukça yaklaşmış durumdayız. Takımımızın form durumu da sevindirici durumda. Ancak yaşanan talihsiz sakatlık bizi biraz etkileyecek. Takımımızın fizyoterapisti tarafından Pavloviç’e uygulanan tedavinin en kısa sürede sonuç vermesini umuyoruz. Normal şartlar altında oyuncumuz 6 hafta sonra antrenmanlara başlayacak. Kendisine uygulanan tedavi ile bu süreyi 4 haftaya çekmeye çalışacağız. Tedavinin olumlu sonuç vermesi durumunda, oyuncumuz ligde oynanacak son maçlara çıkabilecek” dedi.

Gül, takımdaki tüm oyuncularının form durumlarının iyi durumda olduğunu, Pavlovic’in yerine oynayacak oyuncunun da en az onun kadar faydalı olacağına inandığını sözlerine ekledi.

Haber: Şahin Özmen

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.