Denk güçler heyecan getirdi

Aroma Erkekler Voleybol 1.Ligi’nde bu yıl farklı bir sistemle farklı bir heyecan yaşanıyor. Geçtiğimiz yıllarda kendi seyircisi önünde lig maçlarını oynayan ancak Final Grubu mücadelesini başka illerde veren takımlar, artık taraftarlarını en önemli maçları izletme fırsatı buldu.

Play-Off sistemi beraberinde kaliteli maç sayısını arttırdığı gibi rekabeti de getirdi. Arkasspor, Brezilyalı Tiago Aranha, Erdemir’den tanıdığımız ABD’li pasör Donald Suxho, Fenerbahçe’nin milli takım liberosu Nuri Şahin ile Halk Bankası’nın yine milli oyuncusu Ahmet Toçoğlu’nu transfer ederek gücüne güç kattı. Fenerbahçe sezona tüm yabancılarını gönderip Venezüellalı pasör çaprazı Harry Gomes ve Sırp oyuncular Grbiç ve Coskoviç’le güçlendi ve takım ruhu kazandı. Halk Bankası, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Galatasaray yaptıkları transferlerle yeni ve güçlü bir yapıya kavuştular.

Bu yıl özellikle Arkasspor, Halk Bankası ve Fenerbahçe’nin güç dengesi birbirine çok yakın. Ligde birbirleriyle oynadıkları maçlarda aldıkları sonuçlar bunları açıkça gösteriyor. Arkasspor-Fenerbahçe ve Halk Bankası-İstanbul Büyükşehir Belediye yarı final maçları adeta nefes kesiyor ve çok sayıda seyirciyi tribünlere çekiyor. İzmir’deki Türkiye Kupası finalinden sonra iki takımın yarı finaldeki çekişmesi voleybol adına güzel görüntüleri beraberinde getirdi ve bu spora olan ilgiyi arttırdı. Sanırım son yıllarda böyle çekişmeli bir sezon yaşanmadı.

Bir noktaya daha deyinmeden geçemeyeceğim. İzmir, Arkasspor’la birlikte voleybol şehri olma yolunda çok önemli adımlar attı. Futbol ve basketbolda istediği başarıyı yıllardır yakalayamayan İzmir, voleybolla adeta ayağa kalktı. Top Teams Kupası ve Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde bir çok kaliteli takımı İzmirlilere izlettirme imkanı tanıyan Arkasspor, gelecek yıllarda da bu özelliğini arttırarak sürdürecek ve tam anlamıyla bir voleybol şehri olacaktır. Tıpkı İtalya’nın Modena kenti gibi…

Uğur ÖZDEN
Arkas Spor Basın Sözcüsü

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.