Dev maçın kazananı Fenerbahçe HDI Sigorta

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde on birinci hafta, İzmir Atatürk Voleybol Salonu Sigorta Shop Spor Kompleksi’nde oynanan Arkas Spor – Fenerbahçe HDI Sigorta karşılaşmasıyla devam etti. Fenerbahçe HDI Sigorta, setleri 25-22, 22-25, 20-25 ve 17-25 sonuçlanan mücadeleden 3-1’lik galibiyetle ayrıldı. Dokuzuncu galibiyetine imza atarak puanını 27’ye yükselten sarı lacivertliler, zirve takibini sürdürdü.

İlk sete Gabriel Candido ve Efe Mandıracı’nın üst üste sayılarıyla hızlı başlayan Arkas Spor, arka arkaya hata yapıp rakibinin hücum sayılarına da engel olamayınca skor 11-11’de eşitlendi. Set sonuna kadar skor dengeli devam ederken 23-22’de servise geçen Efe Mandıracı rakibini manşette zorladı ve takımına servisten kazandırdığı sayıyla seti 25-22’de noktaladı.

Karşılaşmanın ikinci setine Efe Mandıracı’nın bulduğu servis serisinde Nicholas Hoag ve Daniel Mcdonnell’ın bloklarıyla 10-5 önde başlayan İzmir ekibi, Metin Toy’un hücumda çok iyi iş çıkardığı bölümde Fenerbahçe HDI Sigorta’yı blok ve defansta durduramayınca skora 11-11’de denge geldi. Metin Toy’un servisleri, Salvador Hidalgo ve Yacine Louati’nin hücumlarıyla 13-16 üstünlük yakalayan sarı lacivertliler, set sonuna girilirken Ahmet Tümer’in bloktaki etkin oyunuyla 16-21 öne geçti. Muhammet Kaya’nın etkili pas dağıtımının da getirdiği enerjik oyunuyla Fenerbahçe HDI Sigorta set sonunda skor avantajını korudu ve Salvador Hidalgo’nun hücumdan kazandırdığı sayıyla seti 22-25’te bitirdi.

Takımlar, skora eşitlik gelmesiyle üçüncü sete de başa baş mücadeleyle başladı. Hidalgo ve Hasan Sıkar’ın servisleriyle 5-9 üstünlüğü yakalayan Fenerbahçe HDI Sigorta’ya Arkas Spor’dan yanıt Nicholas Hoag ve Gabriel Candido’nun sayılarıyla geldi. Louati’nin etkin oyunuyla 14-17’de yeniden üç farkla öne geçen konuk ekip Halit Kurtuluş’un hücum ve bloklarına engel olamayınca fark yeniden eriyerek skor 16-17’ye geldi. Fenerbahçe HDI Sigorta, set sonunda Hidalgo ve Louati ile rakibine üstünlük kurarak seti 20-25 kazandı.

Dördüncü setin başında Hidalgo’nun hücum ve servis sayılarına Daniel Mcdonnel ve Ulaş Kıyak’ın blok sayılarıyla karşılık veren Arkas Spor, 9-9’da eşitliği yakaladı. 16-16’ya kadar karşılıklı sayılarla devam eden eşitlik, Ahmet Tümer’in bloğuyla 16-18’de bozuldu. 17-20’de servise geçen Yacine Louati, etkili servisleriyle takımını galibiyete götürdü, seti ve maçı noktalayan blok Hidalgo’dan geldi. Deplasmanda seti 17-25 maçı da 3-1 kazanan Fenerbahçe HDI Sigorta, bu önemli karşılaşmadan üç puanla ayrılmayı başardı.

Karşılaşmanın en skorer ismi 19 sayıyla Fenerbahçe HDI Sigorta’nın yıldızı Salvador Hidalgo olurken onu takım arkadaşı Yacine Louati 18 sayıyla takip etti. Fenerbahçe HDI Sigorta’da Metin Toy 14, Ahmet Tümer ise 5’i bloktan 9 sayıyla etkili oldu. Oyuna karşılaşmanın ilk setinde dahil olan ve gerek pasları gerekse sahadaki enerjik oyunuyla etkin bir performans ortaya koyan Muhammet Kaya, galibiyette önemli rol oynadı. Arkas Spor’da ise mücadeleyi Gabriel Candido 17, Efe Mandıracı 14, Nicholas Hoag 13 sayıyla tamamladı.

Ligin on ikinci haftasında Fenerbahçe HDI Sigorta, Spor Toto’yu ağırlayacak. Arkas Spor ise Ankara’da ligin yenilgisiz lideri Halkbank’ın konuğu olacak.

İstatistik…

ARKAS SPOR-FENERBAHÇE HDI SİGORTA: 1-3
SALON: Atatürk Voleybol Sigorta Shop Spor Kompleksi
HAKEMLER: Ozan Çağı Sarıkaya, Eyüpcan Kayışoğlu
ARKAS SPOR: Ulaş Kıyak, Hoag, Mustafa Cengiz, Candido, Efe Mandıracı, McDonnell (Caner Dengin, Halit Kurtuluş, Mirza Lagumdzija, Enis Ali Ay, Batuhan Avcı)
FENERBAHCE HDI SİGORTA: Louati, Ahmet Tümer, Metin Toy, Hidalgo, Emre Batur, Oğulcan Yatgın (Burak Mert, Hasan Yeşilbudak, Hasan Sıkar, Muhammet Kaya, İzzet Ünver)
SETLER: 25-22, 22-25, 20-25, 17-25
SÜRE: 119 dakika (32, 32, 30, 25)

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.