Develi’de Serdar Uslu dönemi

AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Develi Belediyespor, başantrenörlük görevine Serdar Uslu’nun getirildiğini açıkladı.

2021-2022 sezonunun tamamlanmasıyla 14 sezon görev yaptığı Spor Toto’dan ayrılan Serdar Uslu, 2023-2024 sezonunun kalan bölümünde Develi Belediyespor’un başantrenörlüğünü üstlenecek.

Serdar Uslu kimdir?

11.11.1977 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta okulu Ankara’da okudu. 1990- 1996 yılları arasında Halkbank’ta, ardından 2.Liglerde çeşitli takımlarda voleybol oynadı. 2000 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünü bitirdi ve Beden Eğitimi öğretmenliğine başladı. Yüksek lisansı Antrenman ve Hareket bilimlerinden 2002 yılında gerçekleştirdi. 2011 yılında aynı programdan doktorayı bitirdi.

2006 yılında Bilkent Erkek Üniversite takımıyla antrenörlüğe başladı. 2008-2009 sezonunda ise Maliye Milli Piyango’da antrenörlüğe başladı. Ardından kulüp devri ile birlikte Spor Toto’da göreve devam etti.

Maliye Piyango ile Avrupa kupalarında CEV Cup’ta yarı final, Challenge Cup’ta ise iki kez çeyrek finalde yer aldı. Ligde ise 4.lük, 5.lik dereceleri bulunuyor.

Hareket ve Antreman, voleybol alanında yurt içi ve yurtdışında çeşitli akademik çalışmalara katıldı. Bu alanlarda yapmış olduğu akademik yayınlar ve uluslararası kitapları bulunuyor.A Milli Erkek takımında da görev yaptı.
FIVB 3.kademe antrenörlük diploması sahibi olan Uslu; İngilizce, Boşnakça, Sırpça, Hırvatça biliyor. Halen Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi olarak görev yapıyor.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.