Diskispor gözünü play-off’a dikti

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Diski Spor Voleybol Şube Sorumlusu Aydın Kesmez, kalan maçların önem taşımaması nedeniyle as kadrolarını Ankara’da düzenlenecek olan özel bir turnuvaya göndereceklerini açıkladı.

 

Turnuvanın yarı final ve final grubu maçlarına hazırlık niteliği taşıdığını belirten Kesmez, “Ligde 3 maçımız kaldı. Play-off’a kalmayı garantilediğimiz için bu maçların bizim için önemi yok. Bu hafta Diyarbakır’da Adana DSİ ile karşılaşacağız. 25-29 Şubat tarihleri arasında Ankara’da 1. Lig takımlarının katılımıyla özel bir turnuva düzenlenecek, biz de katılacağız. Burada güçlü takımlarla oynayarak gücümüzü test edeceğiz. 1 Mart’ta Merzifon Belediye ile deplasmanda, 9 Mart’ta da Niksar Belediye ile sahamızda karşılaşarak ligi tamamlayacağız. Ligin son 3 maçı bizim için önem taşımadığından dolayı Ankara’daki turnuva çok daha yararlı olacaktır” şeklinde konuştu.

YARI FİNALLER ANKARA’DA YAPILACAK

Kesmez, Nadir Şehir yönetiminde çok iyi bir sezon geçiren voleybol takımının sezon sonunda 1. Lig’e çıkacağına inandıklarını söyledi. Önemli oyunculardan kurulu bir kadroları olduğunu belirten Kesmez,”Hocamızın kariyeri ve başarıları ortada. Daha önce 2 takımı 3. Lig’den 2. Lig’e çıkardı. İnşallah bu sezon takımımız şampiyon olur ve hem hocamız hem de kulübümüz ve kentimiz için bir ilk olur. Bölgeden 1. Lig’e yükselen ilk erkek takımı olmak istiyoruz. Oluşturduğumuz güçlü kadroya güveniyoruz. Oyuncularımızın hepsi daha önce önemli takımlarda oynayıp başarılı olmuş isimlerdir. Yarı final grubu maçları 14-16 Mart tarihleri arasında Ankara’da, final grubu maçları da yarı finallerden sonra İstanbul’da yapılacak. Yarı finallere 8 takım katılıp, iki grup halinde mücadele edecek. Eşleşmeler çapraz olacağı için kısa yoldan 1. Lig’e çıkma şansımız var. Bunu iyi değerlendirmek istiyoruz” dedi.

 

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.