Doğa Lisesi İtalya yolcusu

11-17 Mayıs tarihleri arasında İtalya’nın Cagliari kentinde düzenlenen Liseler Dünya Şampiyonasında ülkemizi kızlarda temsil edecek olan İstanbul Özel Bostancı Doğa Lisesi çalışmalarını bugün yaptığı hazırlık maçı ile tamamladı. UPS genç takımı ile oynadığı hazırlık maçını 3-0 kazanan Doğa Lisesi, şampiyona öncesi moral buldu.

Maçın ardından şampiyonada gerçekleştirilecek olan dans gösterisinin provasını yapan Doğa Lisesi kızları, oldukça keyifli anlar yaşadılar. Katılan tüm ülkelerin bir gösteri gerçekleştireceği Dünya Şampiyonasında kızlarımızda özel bir dans gösterisi sergileyecekler.  

Vakıfbank Güneş Sigorta’nın alt yapısından oluşan İstanbul Özel Bostancı Doğa Lisesi’ni yine Vakıfbank Güneş Sigorta’nın alt yapı direktörlüğünü yapan başarılı antrenör Mehmet Bedestenlioğlu, altyapı antrenörü Goncagül Dilik ile Doğa Lisesi Spor Koordinatörü Tunç Doğal çalıştırıyor.

8 grupta oynanan Dünya Şampiyonasında Doğa Koleji C Grubunda mücadele edecek. Gruplarında ilk ikiye giren takımlar 1-16 sıralaması için, üçüncü olan takımlar 17-24 sıralaması için, dördüncü olan takımlar 25-30 sıralaması için mücadeleye devam edecekler.

İstanbul Özel Bostancı Doğa Lisesi yarın saat 06:05 uçağı ile İtalya’ya hareket edecek.

Takım Kadrosu;
Serenat Şiir Yaz, Bahanur Şahin, Pınar Motur, Büşra Sarısoy, Semen Şen (smaçör), Diclenur Babat, Çisem Kayar, Ceyda Demirhan (orta), Tuğçe Ergenç, Merih Gürkaynak (libero), İdil Seçgin, Cansu Aydınoğulları, Akgül Öneri (pasör).

C Grubu Maç Programı

11 Mayıs Pazar
13:00 Bulgaristan – Türkiye
15:00 Polanya – Letonya

12 Mayıs Pazartesi
09:30 Türkiye – Polonya
11:30 Letonya – Bulgaristan

13 Mayıs Salı
09:30 Letonya – Türkiye
11:30 Polonya – Bulgaristan

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.