“Doğru kararı verdiğimi düşünüyorum”

Dünyanın en iyi pasör çaprazlarından Paola Egonu, Imoco Volley Conegliano ile sözleşme yenilemesinin ardından ilk açıklamasını takımın resmi sitesine yaptı.

“Conegliano’ya geldiğimdeki hedefim, yüksek teknik derinliğe sahip olan ve deneyimlerini kanıtlamış bir grupta kendimi geliştirmek için çalışmaktı. Genç bir oyuncu olarak, takım arkadaşlarım ve en üst düzey ekip sayesinde bu iki yıl bana çok şey kattı. Kazanmak için gerekenlere sahip olduğumuzu biliyordum, yıllar içinde Imoco net fikirlere ve iyi kurgulanmış bir oyun sistemine sahip bir kulüp haline geldi, kesinlikle tüm kupaları kazanmayı beklemiyordum, ama biliyordum ki kazanma alışkanlığı olan bir kulübe gelmiştim ve çok tatmin olacaktım. Çok şey kazandık ama henüz tatmin olmadığımız kesin.”

“Doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Biz büyük bir ekibiz ve arkadaşlarım gibi burada kendimi çok iyi hissediyorum. Şirket çok ciddi, her sporcuya ve personele ilgi gösteriyor, bize çalışacak hiçbir şey bırakmıyor, hem zor zamanlarımızda hem de sevinçlerimizde her zaman yanımızda duruyor. Şahsen, koronavirüs ile ilgili problemler nedeniyle yönetilmesi zor olan bu yılda, her zaman her durumda kendimi korunmuş ve yardım edilmiş hissettim. Ayrıca seyirci faktörü de çok önemli, Palaverde seyircisiyle neredeyse hiç oynamadım, taraftarların sıcaklığını özlüyorum ve onları stadyumumuzdaki tribünlerde görmek için sabırsızlanıyorum.”

“Aynı anda hem İtalya hem Avrupa hem de dünya şampiyonu olmak harika bir duygu, elde edilmesi çok zor. Bu zaferler bize 10 ay çok çalışmamızın meyvesini verdiğini, terlediğimiz için gurur duyduğumuzu, çok emek verdiğimizi ve sonunda başarılarımızı hak ettiğimizi anlamamızı sağladı. İyileştirebilir miyiz? Bence, evet, hala geliştirilebilecek şeyler var, aslında bence bu grubun ve bu şirketin gerçek gücü bu: Asla arkanıza yaslanmıyor ve her gün elinizden gelenin en iyisini yaparak her zaman gelişmeyi hedefliyorsunuz. Zaferlerimizin arka planında spor salonlarında yapılan birçok hazırlık vardı ve gelecek sezonun başından itibaren eskisinden daha iyisini yapmak için büyük bir kararlılıkla orada olacağız.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.