VNL’de beşinci maçların ardından

FIVB 2021 Erkekler Milletler Ligi’nde beşinci maçlar geride kaldı. Günün tartışmasız en öne çıkan mücadelesinde Sırbistan, Fransa’yı beş set sonucunda 3-2 mağlup etti. Bu sonuçla birlikte Sırbistan dördüncü galibiyetini alırken, Fransa da ilk mağlubiyetini almış oldu. Böylece VNL’de namağlup hiçbir takım kalmadı.

Günün diğer beş setlik mücadelesinde ise Hollanda, Almanya’yı 3-2 yenmeyi başardı ve ilk galibiyetini almış oldu. Almanya ise iki galibiyette kaldı.

Slovenya, Brezilya ve Polonya ise sırasıyla rakipleri Arjantin, Japonya ve ABD’yi zorlanmadan 3 sette rahatça geçen ekipler oldular.

Günün dört sette sonuçlanan tek maçında ise İran, İtalya’yı 3-1 mağlup ederek üçüncü galibiyetini aldı. Günün kapanış mücadelelerinde ise Rusya Avustralya’yı, Kanada da Bulgaristan’ı 3-0 ile geçti. Avustralya’nın henüz VNL’de galibiyeti bulunmuyor.

Bu sonuçların ardından turnuvada yenilmeyen takım kalmamışken, tam altı takımın 4 galibiyetinin bulunması dikkat çekti. Bu ülkelerden Rusya, toplamda 13 puan ile zirvede yer alıyor. Galibiyet sayısı, puanı ve set averajı aynı olan Polonya ve Slovenya arasında ise puan averajı yüksek olan Polonya ikinci, Slovenya ise üçüncü oldu. Bu takımları ise 12 puanları olan sırasıyla Brezilya ve Fransa, 11 puanla da Sırbistan takip ediyor.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.