Doğuş Üniversitesi bayanlarda da tam gaz yola devam

İstanbul Üniversiteler Voleybol Bayan ve Erkekler 1. Ve 2. Lig karşılaşmalarına dün yapılan maçlarla devam edildi. 1. Lig Bayanlarda Doğuş Üniversitesi, 2. Lig Bayanlarda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İTÜ ve 2. Lig Erkeklerde de Türk Alman Üniversitesi maçlarını kazandılar.

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ- YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ: 3-0

SALON: İTÜ Üniversite Salonu

HAKEMLER: Ali Resul Köse- İbrahim Acar

SETLER: 25-13, 25-15, 25-23

SÜRE: 69 Dak. (22’-22’- 25’ )

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ: Meltem Büyükbayrak, Ece Eke, Melike Topçuoğlu, Özlem Tuğral, Cansu Berfu Akbek, Öykü İsmetoğulları, Ümran Uçar (L), Damla Aksu (L), İrem Ayvaz, Melise Çetin, Ece Öztürk, Mihrinaz Ak, Cansu Ceylan, Nevra Baskın.

Yönetici: Ulaş Saydam, Antrenör: Barış Sümen, Yard Antrenör: Cem Yılgın

YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ: Ecenur Akbaş, Ceren Kılınç, Yaren Tunç, Işıl Aydoğdu, İlayda Ulu, Arzum Tezcan, Beliz Uygur, Nurcan Uluköy, Yasemin Çolakoğlu.

Antrenör: Oğuz Hakkı Savur

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ BAYANLARDA DA SÜPER!

Üniversiteler Voleybol Şampiyonası İstanbul Grubunda 1. Lig ve 2. Lig Bayan ve Erkekler karşılaşmalarına yapılan maçlarla devam edildi. Dün 2. Lig Erkekler C Grubu’nda Acıbadem Üniversitesi’ni 3-1 mağlup eden Doğuş Üniversitesi bugün de 1. Lig Bayanlar B Grubunda da Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ni çıkarttığı başarılı oyunuyla 3-0 yenmeyi başardı.

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ İLK SETİ RAHAT KAZANDI!

Yeni Yüzyıl Üniversitesi karşısında maça iyi başlayan Doğuş Üniversitesi üst, üste aldığı sayılarla skoru 11-8 lehine çevirdi. Sonraki sürelerde de üstün oyununu sürdüren Doğuş Üniversitenin sporcuları harika oyunuyla sayı farkını 9’a çıkarttı. Skor da 20-11’e geldi. Sonraki sürelerde de başarılı oyunuyla ilk seti 12 sayı farkla 25-13 kazandı.

DOĞUŞ İKİNCİ SETİ DE KAZANIRKEN ZORLANMADI!

İlk seti rahat kazanan Doğuş Üniversitesi maçın ikinci setinde de zorlanmadı. Bu sete de çok iyi başlangıç yapan Doğuş Üniversitesi skorda 13-10 öne geçti. Etkili servis ve smaçlarla sayı farkını 7’ye çıkartan Doğuş Üniversitesi skoru 21- 14’ e taşıdı. Libero Damla’nın iyi manşet alması Pasör ve Kaptan Özlem Türel’in takımı iyi oynatması, Melike ve Öykü ile Ece’nin smaç sayılarıyla bu seti de 25-15 aldı. Set skorunda da 2-0 öne geçti.

ÜÇÜNCÜ SETİ DE ALAN DOĞUŞ MAÇI DA KAZANMASINI BİLDİ!

İlk iki seti rahat kazanan Doğuş Üniversitesi sporcuları üçüncü sette maçı kazanırız rehavetine kapılıp üst, üste hatalar yapınca seti almada da zorlandılar. Doğuşun hatalarını iyi değerlendiren Yüzyıl Üniversitesi rakibiyle başa baş mücadele etmeye başladı. Karşılıklı alınan sayı ve beraberliklerle set 23-23’e kadar geldi. Son 2 sayıyı da alan Doğuş zor da olsa seti 25-23 maçı da 3-0 kazandı.

GÜNÜN DİĞER KARŞILAŞMALARINDA DA ŞU SONUÇLAR ALINDI:

2.Lig Bayanlar A Grubu’nda :

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Beykent Üniversitesi: 3-1

İTÜ- Türk Alman Üniversitesi: 3-0

2.Lig Erkekler B Grubun’nda:

Türk Alman Üniversitesi- İstanbul Rumeli Üniversitesi: 3-0

Haber: Tayyar Sümen

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.