Imoco Conegliano set vermeden yarı finalde

2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda üçüncü gün, A Grubu’nda yer alan İtalya ve Brezilya temsilcileri Imoco Volley Conegliano ile Dentil Praia Clube arasında oynanan karşılaşmayla başladı. Karşılaşmadan 25-17, 25-16 ve 25-18 sonuçlanan setlerle 3-0 galip ayrılan Imoco Volley Conegliano, grup aşamasını lider tamamladı. Bu sonuçla temsilcimiz Fenerbahçe Opet, gruptan ikinci sırada çıkarken Brezilya ekibi Dentil Praia Clube turnuvaya veda etti.

İlk sete Paola Egonu ve Kathryn Plummer’ın hücum sayılarıyla hızlı başlayan Imoco Volley Conegliano, Brayelin Martinez ve Ana Carolina Da Silva ile karşılık vermeye çalışan rakibini blok ve defanstaki gayretiyle durdurdu. Setin orta bölümüne girilirken libero Suelen Pinto’nun defanstaki çabası ve pasör Claudia Bueno’nun ekstra sayılarıyla direnen Dentil Praia, 17-14’te farkı üçe indirmeye başardı. Setin son bölümünde Megan Courtney ve Paola Egonu ile hücumda etkili olan Imoco Volley Conegliano karşılaşmada ilk seti 25-17 alarak şampiyonada gruptan lider çıkmayı garantiledi.

Mücadelenin ikinci setine ilk sette olduğu gibi Egonu ve Plummer’ın hücum sayılarıyla başlayan Imoco Volley Ceonegliano, üst üste manşet ve hücum hatalarıyla rakibini oyunda tuttu. Robin De Kruijf’ın servis serisinde farkı açarak oyuna ağırlığını koyan İtalyan ekibi, 15-9’a Dentil Praia’ya ikinci molasını aldırdı. Joanna Wolosz’un etkili paslarıyla Paola Egonu ile iki, Kathryn Plummer ile dört numara hücumlarında etkili olan Imoco Volley Conegliano, setin son bölümüne 20-13 önde girdi. Sete Miriam Sylla’nın hücum sayısıyla nokta koyan Imoco Volley Conegliano karşılaşmada skoru 2-0’a getirdi. Dentil Praia’nın bu seti de kaybetmesiyle temsilcimiz Fenerbahçe Opet, gruptan ikinci sırada çıkmayı garantiledi.

Üçüncü sette Joanna Wolosz’un rahat oyun stilinin de beraberinde getirdiği renkli hücumlara gücünü sahaya yansıtan Imoco Volley Conegliano, köşelerden ve ortadan rahat hücum ederek başladığı setin orta bölümünde, Paola Egonu ve Anne Buijs’ın karşılıklı sayılarıyla skorda 15-11’i yakaladı. Tainara Santos’un hücumlarıyla direnen Brezilya ekibi, rakibinin Paola Egonu ile bulduğu sayılara engel olamayınca skor 24-18’e geldi. Seti Joanna Wolosz’un servisten aldığı sayıyla 25-18 kazanan Imoco Volley Conegliano, karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu 22 sayıyla Imoco Volley Conegliano’nun yıldızı Paola Egonu oldu. İtalyan ekibinde Kathryn Plummer 12, Megan Courtney 8 sayıyla skora katkı verdi. Dentil Praia’da ise mücadeleyi Brayelin Martinez 11, Taianara Santos 6, Anne Buijs 5 sayıyla tamamladı.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.