Doğuş Üniversitesi yarı finalde

2021-2022 Sezonu (TÜSF) Türkiye Üniversiteler Federasyonu’nca düzenlenen Üniversiteler İstanbul 1. Lig Bayanlar Voleybol Şampiyonası B Grup’ta mücadele eden Doğuş Üniversitesi grubu yenilgisiz lider tamamladıktan sonra çeyrek finalde de Yeditepe Üniversitesi’ni 3-0  (25-12, 25-12 ve 25 -15) mağlup edip yarı finale yükselen ilk takım oldu.

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ HEDEFİNİ ŞAMPİYONLUK İÇİN BELİRLEDİ!

Doğuş Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire başkanı Dr. Hakan KAYA, Spor Koordinatörü Ulaş SAYDAM ve Antrenör Barış SÜMEN Yönetiminde

Kadrosunda 10-Özlem TUĞRAL, 9-Hilal KOCAKARA, 6- Nihal KOCAKARA, 7- Melike TOPÇU, 3- Meltem BÜYÜKBAYRAK, 1- İrem AYVAZ, 14- Azragül GÜL, 11-Cansu Berfin AKBEK, 8-Ece EKE, 13–Öykü İSMETOĞULLARI, 4- Ece ÖZTÜRK, 2-  Cansu CEYLAN, 12- Damla AKSU, 5-  Ceren YILMAZ’dan oluşan sporcularıyla hedeflerini şampiyonluk için belirledi.

HAKAN KAYA: BAŞARIYI YAKALAYACAĞIMIZA İNANCIMIZ TAM!

Doğuş Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Dr. Hakan Kaya, “Geçen yıl 2. Ligde şampiyon olarak 1. Lige terfi ettik. Bu yıl da 1.lig şampiyonu olmak için takım olarak çok çalışıyoruz ve bu başarıyı yakalayacağımıza inancımız tam. Takımımız hedefine varmak için emin adımlar ile ilerliyor. Bizlere desteğini esirgemeyen okul yönetimine çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

ANTRENÖR BARIŞ SÜMEN: BAŞARIMIZI TAÇLANDIRMAK İSTİYORUZ!

9 – 13 Mayıs tarihleri arasında Afyonda yapılacak olan Süper Lige terfi müsabakalarına İstanbul şampiyonu olarak gitmek istediklerini belirten Antrenör Barış Sümen” Bunun bilinci ve sorumluluğu ile sahaya çıkıyoruz, Bu sene aramıza katılan yeni sporcu öğrencilerimiz ile takımımız daha da güçlendi. Saha içinde ve dışında uyumumuz çok güzel. Bu da oyunumuzu olumlu etkiliyor. Şimdi geriye kalan 2 maçımızı da alarak, başarımızı taçlandırmak istiyoruz” dedi.

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ- YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ MAÇ HİKAYESİ!

Doğuş Üniversitesi takım halinde çok iyi bir oyun ortaya koydu, maçı zorlanmadan kazandı ve yâri finale çıkma başarısını gösterdi.

Takımın pasörleri Hilal ve Özlem’in hücum varyasyonlarında takımı iyi oynattı. Smaçörler Nihal, Meltem ve Melike’nin aldığı sayılar. Pasör çaprazları Berfin ve Azragül’ün geri hat hücumundan aldığı sayılarla rakibi etkisiz hale getirdi.

Orta oyuncular Ece Eke ve Öykünün etkili blokları ve tek ayak atakları, liberolar, Ceren ve Damla’nın rakip servislerini iyi manşet ile karşılaması ile sonuca giden Doğuş Üniversitesi çeyrek finalde rakibi Yeditepe Üniversitesi’ni

25-12, 25-12 ve 25 -15 set sonuçları ile zorlanmadan 3. 0 net skorla geçti. Yarı finale kalma başarısını gösterdi. Yarı finalde Özyeğin Üniversitesi’nin rakibi oldu.

ÇEYREK FİNALDE ALINAN TOPLU SONUÇLAR:
Çeyrek finalin diğer karşılaşmalarında da şu sonuçlar alındı:
Üsküdar Üniversitesi- Yeniyüzyıl Üniversitesi: 3-0, Koç Üniversitesi- Haliç Üniversitesi: 3-0, Özyeğ,in Üniversitesi- Kültür Üniversitesi: 3-0  Galip gelen Üniversiteler yarı finale yükseldiler.

YARI FİNALDE DE EŞLEŞMELER ŞÖYLE:

Doğuş Üniversitesi- Özyeğin Üniversitesi,
Koç Üniversitesi- Üsküdar Üniversitesi

Haber: Tayyar Sümen

 

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.