İmzalar atıldı, Develi Belediyespor’un Efeler Ligi serüveni başlıyor

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 3 sezondur mücadele eden ve yaşadığı finansal problemlerden dolayı ligden çekilme kararı alan Sorgun Belediyespor, Efeler Ligi’ne katılım haklarını Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi ekiplerinden Develi Belediyespor’a devretti.

Sorgun’da bir araya gelen her iki kulüp yetkilileri atılan imzalar sonrası devir işlemlerini tamamladı. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından Voleybolun Sesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Efeler Ligi’nde mücadele edecekleri için çok mutlu olduklarını söyleyen Mehmet Cabbar, “Bu sezon Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi’nde normal sezonu lider olarak tamamladık. Yarı final etabında maalesef çok şanssız mağlubiyetler aldığımız için lige çıkma şansımızı yitirmiştik. Efeler Ligi’nde normal sezonun tamamlanmasının ardından Sorgun Belediyespor’un ligden çekileceğini öğrendik. Kardeş takımımız oldukları için bizimle görüştüler ve Efeler Ligi’nde mücadele edebilmemiz için gereken tüm işlemleri beraber tamamladık. Son olarak Türkiye Voleybol Federasyonu’na gidip evraklarımızı teslim edeceğiz. Gelecek sezon için şimdiden transfer çalışmalarımıza başladık. Develi’yi Efeler Ligi’nde en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Hedefimiz ilk altı içinde yer almak” dedi.

Sorgun Belediyespor Kulüp Başkanı Ergül Gül ise devir işlemlerinin ardından, “Üç yıllık Efeler Ligi serüvenimize biraz ara veriyoruz. Ne yazık ki banka, holding, kamu kurumu ve kurumsal yapılardan destek görmediğimiz için Anadolu kulüplerinin makus kaderinden üç sene kaçabildik. Yıllardır bir türlü arttırılamayan iddia gelirleri, sponsor desteklerinin giderek azalması, sporcu transfer bedellerinin olağanüstü artışı bizi ekonomik krize sürükledi ve ligden çekilmemiz dışında bir seçenek bırakmadı. Develi Belediyespor’u komşu ilimizin takımı olmasından dolayı sezon boyu takip ediyorduk. Büyük favori olarak gösterildikleri sezonda Efeler Ligi’ne çıkamadılar. Sonuçta bizim şanssızlığımız onların şansı oldu ve bu şekilde Efeler Ligi’ne dahil olabildiler. Onlara sonsuz başarılar diliyorum.
Biz voleybolun içinde olmaya, TVF Erkekler 2.Ligi’nde genç bir kadro ile devam edeceğiz. Alttan yukarı doğru bir yapılanma ile ilk sezonda tekrar TVF Erkekler 1.Ligi’ne yükselme hedefindeyiz. Unutmayın bir yay ne kadar geriye çekilirse ok o kadar ileri gider. Takımı TVF Erkekler 2.Ligi’ne çekerek yayı epey geriye çektiğimizi düşünüyoruz. Okun ne kadar ileri gideceğini hep beraber göreceğiz. Kim bilir belki de iki sezon sonunda Efeler Ligi’ne yeniden merhaba deriz. En kısa zamanda görüşmek üzere şimdilik hoşça kalın.” açıklamasını yaptı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.