Drca ve Popovic ikinci hafta yok

Sırbistan Milli Takımı, 13-18 Haziran arasında oynayacakları FIVB Milletler Ligi ikinci hafta maçları için 10 Haziran Cumartesi günü Brezilya’ya gidecek. Başantrenör Giovanni Guidetti ve oyuncular Katarina Lazović, Slađana Mirković ile Aleksandra Uzelac ikinci hafta öncesi düzenlenen etkinlikte basınla bir araya geldi. 

Basın toplantısında Giovanni Guidetti, Antalya’da oynanan ilk hafta maçlarındaki takıma göre kadroda değişiklikler olacağını ve oyuncu listesinin cuma günü öğleden sonra belli olacağını duyurdu.

İtalyan koç, yaptığı açıklamada: “Antalya’da beklediğimiz sonuçları alamadık, bu asla istediğimiz senaryo değil. Bir karşılaşmaya her zaman kazanma arzusuyla gireriz. Ancak bu sadece başlangıç. Uyum süreci bazen daha kolaydır çünkü bazen kızlar ritme daha kolay kapılır ve her şey bir anda tıkır tıkır işler. İlk maçlardan önce birlikte sadece birkaç antrenman yaptık. İlk günleri birbirimizi daha iyi tanımak ve sahada oyunumuza odaklanmak için kullandık. Oyuncuları iyi tanımak istiyorum. Aynı şekilde benim gereksinimlerime ve onlardan istediklerime uyum sağlamaları da kolay olmadı. İyi çalışacağız, umarım kızların fiziksel durumu daha iyi olur. En önemli ve ihtiyaç duyulan zamanda nihayetinde en iyi olma hedefiyle çaba gösteriyoruz. Bu yüzden yenilgilerin önemi yok. Her şeyin yerine oturması an meselesi ve bu arada çalışmaya devam etmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı. 

Rakiplerle ilgili değerlendirme yapan Guidetti: “En iyi baskıyı gösterirsek, filenin diğer tarafında kimin olduğu önemli değil. Rakipler daha kolay olabilir, ancak bu yalnızca farklı bir bakış açısı için geçerli. Tayland ve Japonya; ABD, Türkiye veya Polonya’ya göre fiziksel olarak daha az baskın takımlar ancak teknik olarak çok yönlüler. Brezilya, elbette evinde güçlü. Her takımın farklı bir tarzı var ve buna hazır olmalıyız.” dedi.

İlk dört mağlubiyetin Sırbistan’ı zor bir duruma soktuğuyla ilgili de konuşan deneyimli koç: “Fırsat buldukça savaşacağız. Kızlarla konuştuğumda şu anki hedefimiz oyunu nasıl geliştireceğimiz ve sahada her gün nasıl daha iyi görüneceğimizdi. Her yeni eğitimle daha da iyiye gideceğine inanıyorum ve galibiyetlerin gelmeye başlayacağından hiç şüphem yok.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. 

Giovanni Guidetti, Sırbistan’ın FIVB Milletler Ligi ikinci hafta kadrosuyla ilgili ise şunları söyledi: “Oluşumda değişiklikler olacak ancak çok küçük, takımın yüzde 80’i ilk hafta sonu ile aynı olacak. Kesin olan şu ki Mina Popović ve Bojana Drča, Brezilya’da bizimle olmayacak ama Jovana Stevanović ile güçleneceğiz.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.